Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Стамбулі відкрили третій міст через Босфор

Міст султана Селіма Явуза будувався три роки.

У Стамбулі відбулася урочиста церемонія відкриття нового мосту через протоку Босфор, названого на честь султана Селіма I Явуза (Грізного).

Про це пише ВВС.Russian.

Міст султана Селіма Явуза будувався три роки. Загальна довжина моста склала 2164 метра, основного прольоту - 1408 метрів. Його висота становить 322 метри, ширина - 59 метрів. Вартість проекту оцінюється в три мільярди доларів. Він став частиною Північної Мармарийской окружної дороги загальною довжиною 257 кілометрів. Рух по мосту буде здійснюватися з восьми смуг для автомобілів і двох залізничних колій.

Турецька влада розраховує, що пропускна спроможність мосту складе 135 тисяч автомобілів на день. Економія на транспортних і енергетичних витратах завдяки пуску мосту оцінюється в 1,75 млрд доларів в рік. Проїзд з європейській частині Стамбула в азіатську обійдеться в 3,4 долара з машини, у зворотному напрямку можна буде проїхати безкоштовно.

Проти будівництва мосту виступали екологи, які стверджували, що реалізація проекту знищить ліси на північ від Стамбула.

Нагадаємо, що раніше в Китаї під ногами у туристів тріснув скляний міст. Конструкція довжиною 300 метрів розташована в провінції Хунань.

Міст висить уздовж скелі на висоті 180 метрів. Це один з найбільш відомих місцевих атракціонів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції