Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українська делегація прибула до Стамбула для отримання Томосу

В рамках візиту відбудеться й зустріч з Ердоганом.

Українська делегація, яка отримуватиме Томос про автокефалію Православної церкви України, вже прибула до найбільшого міста Туреччини - Стамбула. 

Про це у Twitter повідомив спікер Верховної Ради України Андрій Парубій.

"Українська делегація прибула до Стамбула отримувати Томос Вселенського Патріарха про Автокефалію Православної Церкви в Україні", - написав голова парламенту. 

На фото, окрім Парубія, видно третього президента України Віктора Ющенка, міністра оборони Степана Полторака, предстоятеля ПЦУ Епіфанія та інших.

Також в урочистостях з нагоди підписання і вручення Томосу візьме участь президент України Петро Порошенко. В рамках візиту до Туреччини також відбудеться зустріч з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Україні відбулася історична подія - на Об'єднавчому соборі представники православних церков країни ухвалили рішення про створення єдиної Помісної церкви - Православної церкви України - й обрали її предстоятеля - митрополита Київського Епіфанія, який до того був митрополитом Переяславським і Білоцерківським УПЦ Київського патріархату. 6 січня у Константинополі він офіційно отримає Томосу про автокефалію.

ВідеоІсторія Томосу: як, попри тиск Москви, Константинополь відновлює історичну справедливість

Шлях, який інші країни проходили десятиліттями, Україні вдалося здолати менше, ніж за рік. Від заяв Константинополя про готовність надати автокефалію до Об'єднавчого Собору пройшл всього вісім місяців. За цей час змінився весь православний світ. А кожен крок у бік української незалежної церкви супроводжувався шаленою протидією з боку Москви. 

Історія Томосу: як, попри тиск Москви, Константинополь відновлює історичну справедливість

Після Собору і створення ПЦУ місцеві парафії як Київського, так і Московського патріархату почали приєднуватися до помісної церкви. Так, низка парафій у Вінницькій, Чернівецькій, Хмельницькій та інших областях добровільно перейшла до Православної церкви України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції