Православна Церква України поповнюється парафіями Московського патріархату. Інтерактивна мапа

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кількість переходів зростає.

15 грудня у Києві на Об'єднавчому соборі УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної церкви України та частини УПЦ Московського патріархату було ухвалено рішення про створення Православної Церкви України. Першим предстоятелем обрано митрополита Епіфанія.

6 січня у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій під час святкової літургії вручив Епіфанію томос. Томос зберігатимуть в архіві. 

27 грудня 2018 року в Україні набув чинності закон, який дозволить перейменувати УПЦ Московського патріархату із зазначенням її приналежності до Росії. У законі йдеться про те, що релігійна організація, яка безпосередньо або як складова частина релігійної організації, є частиною релігійної організації, керівний центр якої розташований за межами України в державі-агресорі зобов'язана у своїй назві відображати належність до держави та організації, куди вона входить з можливим додаванням слів "в Україні" і/або позначення свого місця в структурі іноземної релігійної організації. Такі зміни релігійні організації повинні внести у свої статути протягом 4 місяців, громади - протягом 9. Також церква, підпорядкована державі-окупанту, не має права бути представленою у військових підрозділах і на лінії фронту в військових частинах. 

Однак це не будуть єдині зміни. За словами спікера ВРУ Андрія Парубія, у січні буде законодавчо врегульовано питання переходу парафій Московського патріархату в Православну церкву України. "Я думаю, що цей процес, який розпочався, він буде хвилеподібний і буде збільшуватись", - додав голова ВР. 

На мапі публікуються парафії, які до 15 грудня 2018 року були у юрисдикції УПЦ МП. Якщо у вашому населеному пункті було ухвалено рішення про перехід до управління Православної Церкви України - повідомляйте на пошту feedback@1plus1.tv або у соціальних мережах

Залиште свій коментар

Вибір редакції