Рада затвердила процедуру переходу релігійних громад. Як тепер приєднатися до іншої церкви

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За бажанням громади, вона зможе на зібранні ухвалити рішення про перехід до підлеглості іншій релігійній організації.

Верховна Рада України ухвалила законопроект, який затверджує механізм зміни канонічної підлеглості релігійними громадами.

За це рішення проголосувало 229 депутатів.

Згідно із ухваленими змінами, релігійна громада може вирішити змінити власну підлеглість будь-якому релігійному центру, який діє в Україні,  шляхом голосування на зборах. За це рішення мають висловитися не менше як дві третини громадян, які належать до релігійної громади. Відповідне рішення має бути затверджене підписами членів громади.

Та частина громади, яка буде не згодна з цим рішенням, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування тим самим майном або культовою будівлею з її власником. 

Для реєстрації громади, окрім статуту, тепер її члени мусять також подати копію рішення про утворення цієї громади, її найменування, обрання керівних органів та протокол загальних зборів, на яких було рішення утворити релігійну громаду. Також потрібно буде додати засвідчену копію про право власності або користування приміщенням, у якому здійснюватиметься релігійне служіння.

Водночас, для реєстрації нового статуту громади (у разі змін) до органів реєстрації потрібно буде подати заяву за підписом керівника громади та статут релігійної громади у новій редакції. До зміненого статуту також мають бути подані копія протоколу зборів релігійної громади, на яких було ухвалено рішення про зміни до статуту, а також оригінал чи належним чином засвідчена копія вже зареєстрованого статуту (колишнього, без змін).

Закон також забороняє вчиняти будь-які дії, наслідком яких може стати відчуження майна релігійної організації (продаж, обмін, застава, безоплатна передача), під час процесу переходу громади.

Раніше депутати також проголосували за закон, який змусить УПЦ МП офіційно змінити свою назву на "Російську православну церкву в Україні".

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції