Рада змусила УПЦ МП офіційно змінити назву

Рада змусила УПЦ МП офіційно змінити назву

Фото: УНІАН

Закон оперативно підписав Парубій і направив президенту.

Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким передбачається перейменування Української православної церкви Московського патріархату в Російську православну церкву в Україні.

За це рішення проголосували 240 народних депутатів.

Відповідно до цього документа, релігійна організація, центр управління якої розташований в країні-агресорі, мусить у своїй назві повністю відтворити статутну назву організації, до якої належить. Також можливе додавання слів "в Україні" або ж зазначення свого місця в структурі цієї релігійної організації.

Таким чином, УПЦ МП повинна змінити свою назву на "Російська православна церква в Україні". Згідно з законом, протягом місяця державою повинна бути проведена релігієзнавча експертиза статутів всіх релігійних організацій, які діють в Україні. У разі виявлення таких організацій, які керуються із держави-агресора, вони протягом трьох місяців повинні власноруч внести поправки до своїх статутів щодо назви. 

Перед початком вечірнього засідання спікер Верховної Ради Андрій Парубій розповів, що оперативно підписав закон і направив його на підпис президенту України Петру Порошенку.

Нагадаємо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Напередодні Собору Українська православна церква Московського патріархату ухвалила рішення не брати участі в ньому, однак щонайменше двоє ієрархів УПЦ МП таки були на Соборі - митрополит Олександр (Драбинко) та вінницький митрополит Симеон.

Після цього УПЦ Московського патріархату терміново скликала синод, на якому було ухвалено позбавити посад митрополита Вінницького і Барського Симеона та митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра, а також заборонити їм проводити службу. Натомість Парафіяльна рада 18 грудня постановила, що Драбинко має право служити у храмі та залишитися його настоятелем.

Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський". Тепер новообраний митрополит Київський поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томосу з рук Вселенського патріарха.

Закінчення релігійної окупації: як в Україні постала канонічна за всіма нормами церква

Закінчення релігійної окупації: як в Україні постала канонічна за всіма нормами церква

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація