Глава УПЦ МП Онуфрій втратив статус Київського митрополита

Глава УПЦ МП Онуфрій втратив статус Київського митрополита

Фото: УНІАН

Після створення ПЦУ Онуфрій вже не є митрополитом Київським.

Після проведення 15 грудня Об'єднавчого собору та обрання на посаду предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія, цей титул офіційно втратив глава УПЦ Московського патріархату Онуфрій.

Про це повідомив речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря.

Речник наголосив на важливості створення єдиної Православної церкви України, яку визнав Константинополь. Він нагадав, що згідно з офіційним листом Вселенського патріарха Варфоломія, очільник УПЦ МП тепер втратив право на титул митрополита Київського.

"Тобто з точки зору вселенського православ’я, присутність Московського патріархату на території України вже не відповідає канонам, а канонам відповідає якраз перебування в помісній Українській православній церкві", - зазначив Євстратій Зоря та додав, що Московський патріархат згідно з державним законодавством продовжить існувати в Україні, проте "поступово відбуватиметься об'єднання з Українською церквою тих, хто бажає цього добровільно".

Нагадаємо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія.

Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський"

Тепер новообраний митрополит Київський поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томоса з рук Вселенського патріарха.

Процедура надання Українській православній церкві Томосу (визнання її автокефальною) розпочалася у Вселенському патріархаті ще на початку вересня. Вже 7 вересня Вселенський патріарх Варфоломій призначив двох своїх представників (екзархів), які допомагали у створенні об'єднаної УПЦ та підготовці до Об'єднавчого собору. 

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ щодо предстоятеля УПЦ КП Філарета і предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом з тим Патріархія підкреслила неприпустимість майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

Через 4 дні, на власному соборі, Російська православна церква заявила про повний розрив відносин з Константинопольським патріархатом та звинуватила Константинополь у "розколі світового православ'я". У Стамбулі на такий крок РПЦ не відповіли "взаємністю" та попросили Москву визнати та змиритися з автокефалією української церкви.

Наступний крок до об'єднання та надання Українській церкві Томосу зробили 3 листопада в турецькому Стамбулі. Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. А вже 25 листопада на соборі Вселенського патріархату призначили Об'єднавчий собор в Україні на 15 грудня. Ієрархи УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП під час нього повинні затвердити статут нової церкви та обрати предстоятеля. Слід зазначити, що переважна більшість архієреїв УПЦ МП, яка підпорядковується РПЦ теж відмовилися брати участь в Об'єднавчому соборі та не прийняли запрошення.

Повʼязані теми:

Наступна публікація