Вселенський патріархат затвердив статут майбутньої Української помісної церкви

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Константинополі ухвалили одне з останніх рішень, необхідних для надання Україні автокефалії.

Вселенський патріархат на засіданні Синоду, яке завершилося 29 листопада, ухвалив проект конституційного статуту Української церкви, що є одним з останніх етапів для надання Україні Томосу, а також затвердив текст Томосу.

Про це йдеться у рішенні Синоду, яке є у розпорядженні ТСН.ua.

"У контексті попереднього рішення Вселенського патріархату щодо надання автокефалії українській церкві та підготовки до надання патріархального і синодального томосу Священний Синод схвалив проект конституційного статуту Української церкви", - йдеться у ньому.

Рішення патріархату за результатами Синоду
tsn.ua

При цьому остаточна дата проведення об'єднавчого собору помісної православної церкви України не називається. Проведення собору єпископів в Україні є одним з останніх етапів для створення незалежної (автокефальної) православної церкви - на ньому українські православні єпископи мають утворити нову церковну структуру та обрати предстоятеля, і вже він вирушить до Константинополя, аби співслужити зі Вселенським патріархом і отримати з його рук Томос.

Рішення Синоду вже привітав Президент Петро Порошенко. У своєму відеозверненні він зауважив, що до завершення процесу залишився один крок: "Тепер вже нашим православним ієрархам належить зібратися і провести об'єднавчий собор", - наголосив президент.

 

 

Опубликовано Петро Порошенко Четверг, 29 ноября 2018 г.

Як повідомлялося, представник української влади спеціально прибув на синод до Стамбула, однак він не брав участі в засіданнях, а лише за необхідності консультував учасників щодо українських питань. Цю роль відрядили виконувати заступнику голови Адміністрації президента Ростиславу Павленку. 3 листопада в турецькому Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. Тоді Порошенко наголосив, що завершується процес створення автокефальної церкви, створені всі умови для підготовки до Собору, щоб томос було надано відповідно до канонів церкви.

Відео На засіданні Священного Синоду вносять останні правки у Томос

Томос для української церкви може з'явитися уже сьогодні. Вже за кілька годин архієреї оголосять своє рішення. Наразі на засіданні Священного Синоду у Стамбулі, де розглядається українське питання, в документ вносять останні правки. Сьогодні ж мають назвати і дату Собору, який відбудеться у Києві. 

На засіданні Священного Синоду вносять останні правки у Томос

Залиште свій коментар

Вибір редакції