Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Стамбулі за зачиненими дверима обговорюють питання надання Томосу українській церкві. Дискусія затягнулася

У Стамбулі за зачиненими дверима обговорюють питання надання Томосу українській церкві. Дискусія затягнулася

Українські церкви мають обрати собі єдиного предстоятеля.

Константинопольський патріархат не потребує сторонньої допомоги щодо надання автокефалії. Про це напередодні домовилися церковники під час Собору. Найголовніше там сьогодні - українське питання.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Сьогодні учасники Собору затримались на зібранні майже на годину, хоча в попередні дні завершували все вчасно. Сьогодні в них мала бути урочиста вечеря, яка б завершувала цей Собор.

Українське питання - головне в цій останній дискусії. Крім того, останнє слово буде мати Патріарх Варфоломій. Згодом він має розказати про дорожню карту і дату отримання Томосу - документа про автокефалію української церкви. Рішення про надання Україні Томосу вже узгоджене, але воно має бути ще ухвалене. Ухвалювати це рішення буде Великий Синод, який, за попередньою інформацією, має зібратися на початку жовтня. Точно про дату це стане відомо протягом найближчих двох тижнів.

Відео Константинопольський патріархат не потребує сторонньої допомоги щодо надання автокефалії

Константинопольський патріархат не потребує сторонньої допомоги щодо надання автокефалії. Про це напередодні домовилися церковники під час архієрейського собору. Він нині триває в Стамбулі. І найжвавіші дискусії викликає в священиків українське питання. ТСН знає усі подробиці. 

Константинопольський патріархат не потребує сторонньої допомоги щодо надання автокефалії

Після того, як це рішення буде ухвалене і підписане, українські церковні діячі мають продемонструвати здатність домовлятися і ухвалювати спільні рішення. Нагадаємо, про бажання створити помісну церкву заявляли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна церква та частина Української православної церкви Московського патріархату. Вони мають зібратися на установчий Собор і обрати собі предстоятеля. Саме йому, за попередньою інформацією, буде вручено цей Томос. Коли це станеться - залежить виключно від України. Звісно, якщо в останні хвилини Собору в Константинополі (Стамбулі) не будуть ухвалені якісь інші рішення.

Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції