В Україні набув чинності закон про перейменування УПЦ МП

Дата публікації
Перегляди
2380
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні набув чинності закон про перейменування УПЦ МП

Фото: Reuters

Закон змушує Московський патріархат вказати в назві приналежність до Росії

В Україні 27 грудня набув чинності закон, який дозволить перейменувати УПЦ Московського патріархату із зазначенням її приналежності до Росії.

Документ опублікований в № 248 офіційного парламентського видання "Голос України".

У законі йдеться про те, що релігійна організація, яка безпосередньо або як складова частина релігійної організації, є частиною релігійної організації, керівний центр якої розташований за межами України в державі-агресорі зобов'язана у своїй назві відображати належність до держави та організації, куди вона входить з можливим додаванням слів "в Україні" і / або позначення свого місця в структурі іноземної релігійної організації.

Такі зміни релігійні організації повинні внести у свої статути протягом 4 місяців, громади - протягом 9.

Також церква, підпорядкована державі-окупанту, не має права бути представленою у військових підрозділах і на лінії фронту в військових частинах.

Нагадаємо, Верховна Рада України 20 грудня ухвалила законопроект, яким передбачається перейменування Української православної церкви Московського патріархату в Російську православну церкву в Україні. після цього документ підписав президент України Петро Порошенко.

Слід зазначити й те, що вже низка церков, які раніше підпорядковувалися Московському патріархату вирішили перейти в новостворену Православну церкву України.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2380
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація