ЮНЕСКО оприлюднила моторошну статистику вбивств журналістів

Безкарність злочинів проти журналістів створює вкрай негативну думку про діяльність репортерів.

Організація ЮНЕСКО оприлюднила моторошну статистику про вбивста журналістів.

Про це йдеться у інформації про Міжнародний день боротьби з безкарністю на сайті організації.

"Такий акцент на боротьбі з безкарністю пов'язаний з досить тривожним становищем в сфері журналістики: за останнє десятиліття було вбито понад 800 журналістів, які висвітлювали останні новини і доносили інформацію до громадськості", - йдеться у повідомленні.

За 2015 рік гендиректор ЮНЕСКО засудив вбивства 115 журналістів, співробітників ЗМІ та соціальних мереж, які торкалися питань, що представляють суспільний інтерес. 2012 рік став найбільш смертоносним для журналістів: було зафіксовано 123 випадки вбивств.

Вбивці закріпили вибухівку на днищі під водійським сидінням авто Шеремета

У статистику не були включені численні випадки несмертельних нападів на журналістів, які відбуваються щодня, в тому числі тортури, насильницькі зникнення, довільне затримання, залякування і утиски як в конфліктних, так і неконфліктних ситуаціях.

Крім того, репортери жіночої статі нерідко стикаються з нападами сексуального характеру.

За останнє десятиліття в менш ніж одному випадку з десяти за злочини проти співробітників ЗМІ судді винесли звинувачувальний договір.

Безкарність злочинів проти журналістів створює вкрай негативну думку про діяльність репортерів, підкреслюючи, що через "гірку правду" і "неугодну думку" звичайні люди можуть потрапити в біду.

У ЮНЕСКО наголошують, що безкарність підбадьорює злочинців на подальші напади на журналістів, оскільки вони розуміють, що їм не доведеться постати перед судом.

Міжнародний день боротьби з безкарністю проти журналістів, на думку організації,  є стратегічною можливістю звернути увагу громадськості на важливість припинення безкарності за злочини проти журналістів.

Нагадаємо, у липні в Києві загинув відомий журналіст Павло ШереметНаразі відомо, що автівка, в якій загинув Шеремет, належала керівнику видання Олені Притулі, але її в машині не було.

В рамках розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета Національна поліція України отримала право доступу до звітності організацій, пов'язаних з виданням "Українська правда" і інтернет-телебаченням "17 канал".

ВідеоГромадські діячі та колеги заарештованих журналістів влаштували акцію протесту під посольством РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: