З атомного човна в Росії успішно запустили "Булаву"

З атомного човна в Росії успішно запустили "Булаву"

Запуск "Булави". Архівне фото / Фото: yuga.ru

В акваторії Білого моря пройшов успішний запуск балістичної ракети "Булава". Цей пуск став 17-м з початку випробувань.

Стратегічний атомний підводний човен "Юрій Долгорукий" у п'ятницю, 28 жовтня, здійснив успішний запуск міжконтинентальної балістичної ракети "Булава" з підводного положення в акваторії Білого моря.

Це третій з початку цього року успішний запуск ракети. Вона вразила намічену тренувальну ціль на полігоні в Камчатському краї Росії.

"Політ проходив у штатному режимі. Бойові блоки ракети прибули на полігон у встановлений час, що було зафіксоване засобами об'єктивного контролю", - повідомив офіційний представник Міноборони Росії.

Загалом цей запуск вже 17-й за рахунком з червня 2004 року, коли почалися випробування ракети "Булава", створеної спеціально для атомних підводних човнів типу "Борей".

Раніше з 16 запусків ракети успішними були визнані лише дев'ять.

Зі слів представників Міноборони Росії, що у разі успіху випробувань ракету візьмуть на озброєння, а міністр оборони Росії Анатолій Сердюков заявляв про готовність почати серійне виробництво "Булави".

Довідка: Міжконтинентальна балістична ракета морського базування Р30 3М30 "Булава-30" (РСМ-56 для використання в міжнародних договорах, SS-NX-30 - за класифікацією НАТО) - новітня російська триступенева твердопаливна ракета, що розміщується на підводних човнах.

Ракета може нести від шести до десяти гіперзвукових маневруючих ядерних блоків індивідуального наведення по 100-150 кілотонн, здатних змінювати траєкторію польоту за висотою і курсом.

Максимальна дальність польоту - 8 тисяч кілометрів, стартова маса - 36,8 тонни, довжина в пусковому контейнері - 12,1 метра, довжина без головної частини - 11,5 метра.

Читайте також:

Росія починає масову підготовку снайперів, здатних вбивати з відстані 1,5 км

У Росії створено ракету вдвічі потужнішу за "Булаву"

Росія створює комплекс ППО, який "знищує все, що ворушиться"

Росія запустить ракету "Булава" в серійне виробництво

Повʼязані теми:

Наступна публікація