Головний конструктор "Булави" розповів про причини невдалих пусків ракети

Головною причиною невдалих запусків перспективної міжконтинентальної балістичної ракети "Булава" є недостатнє фінансування.

Головний конструктор "Булави" Юрій Соломонов пояснив невдалі запуски ракети низкою причин - неякісними матеріалами, порушеннями технології виробництва, неналежним контролем за якістю.

"Проблеми можуть мати дві причини: конструкторські та виробничо-технологічні. Можу абсолютно відповідально заявити: жодного схемно-конструктивного рішення в процесі випробувань не змінено. Питання виникають на стиках у ланцюжку конструкція - технологія - виробництво", - заявив Соломонов.

"В одному випадку використовуються недоброякісні матеріали, в іншому - відсутнє необхідне обладнання, що дозволяє виключити "людський" фактор при виготовленні, у третьому - неналежний контроль за якістю. І разом з тим було б неправильно перекладати всю відповідальність на виробничо-технологічні "плечі", знімаючи її з конструкторів", - пояснив він.

Однак, за його словами, треба віддавати собі звіт в тому, що жоден конструктор, працюючи 24 години на добу, не зможе замінити своєю участю функціональну систему.

Конструктор також зазначив, що російська оборонна промисловість, а раніше радянська, відрізняється недостатністю технологічного обладнання та, як наслідок, великою кількістю "ручних" операцій.

"Значною мірою цей недолік компенсувався наявністю досить значного в Радянському Союзі інституту військових представництв, значущість якого важко переоцінити. На жаль, те, що відбувається в сучасній Росії, планомірно веде до деградації і ніякі звернення до керівництва військового відомства і навіть до голови уряду наслідків не мають", - зауважив Соломонов.

За словами конструктора, втрачено можливості виробництва низки необхідних у ракетобудуванні та авіабудуванні високоякісних матеріалів: "В авіаційній промисловості використовуються ті ж матеріали, що й у нас. У нас вони, можливо, більш високого класу через екстремальні особливості роботи техніки. Але точку неповернення пройдено. Цих матеріалів немає. І в авіації їх немає".

Нагадаємо, міжконтинентальна балістична ракета морського базування Р30 3М30 "Булава-30" (для використання в міжнародних договорах - РСМ-56, за класифікацією НАТО - SS-NX-30) - новітня триступенева твердопаливна ракета російська, призначена для розміщення на підводних човнах нового покоління проекту 955 (клас "Борей").

Ракета здатна нести кілька ядерних блоків індивідуального наведення потужністю до 150 кілотонн кожен. Радіус дії "Булави" - 8 тисяч кілометрів.

Усього було проведено 12 випробувальних пусків "Булави". Тільки п'ять з них визнано успішними. Останній невдалий пуск "Булави" провели 9 грудня минулого року.

Як повідомлялося раніше, ВМФ РФ запланував черговий цикл випробувань ракети на кінець червня. Водночас, за словами голови Генштабу РФ, випробування "Булави" продовжаться після детального вивчення причини невдалих пусків ракети в попередні роки.

Читайте також:

Міноборони РФ не відмовиться від ракети "Булава"

Росія відновить випробування "Булави" наступного літа

Випробування ракети "Булава" знову провалилися

У балістичної ракети "Булава" знайшли дефект

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: