Росія починає масову підготовку снайперів, здатних вбивати з відстані 1,5 км

Дата публікації
Перегляди
6765
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія починає масову підготовку снайперів, здатних вбивати з відстані 1,5 км

Тисячі підготовлених снайперів сформують підрозділи в сухопутних військах РФ / Фото: Известия

До 2016 року в кожній мотострілецькій і танковій бригаді російської армії з'явиться від 45 до 90 снайперів.

З 1 грудня у чотирьох російських військових округах почнеться масова підготовка стройових снайперів. До 2016 року в усі мотострілкові і танкові бригади Росії мають надійти в цілому близько тисячі добре підготовлених стрільців, здатних вражати супротивника з відстані в 1-2 км.

Як пишуть "Известия" з посиланням на джерело в Міноборони РФ, всі снайпери будуть кожні три-чотири роки проходити спецпідготовку в навчальних центрах.

"Для шкіл підготовки снайперів розроблені навчальні програми, що передбачають оволодіння комплексом знань, умінь і навичок, в тому числі щодо коригування вогню артилерії, наведення армійської авіації та контрснайперської підготовки", - сказало джерело.

Керівник Центру військового прогнозування, колишній спецназівець Анатолій Циганок розповів, що підготовка гарного снайпера – дуже тривалий процес.

"Якщо Міноборони готуватиме снайперів три місяці, то це будуть не снайпери, а прості солдати, які вміють стріляти на 400-500 м. Справжній снайпер повинен бити мінімум на 1,5 км. Для цього, наприклад, в групі "Альфа" їх готують три роки, у Службі безпеки президента - два роки", - розповів Циганок.

За його словами, у групі снайперської підготовки ФСБ Росії три місяці вивчають тільки анатомію людини - будову м'язів і розташування органів. Ще три місяці майбутніх снайперів вчать визначати швидкість і напрям вітру. Місяць іде на знання в області балістики - снайпер має знати все про поведінку кулі в повітрі. Тиждень занять йде на те, щоб навчити снайпера стріляти проти сонця.

Водночас "Российской газете" начальник Генштабу Микола Макаров повідомив, що в кожній сухопутній бригаді вирішено сформувати окремий снайперський підрозділ.

За його словами, це буде рота з трьох взводів. Причому один взвод діятиме на полі бою самостійно, а інші, в залежності від поставленого завдання, у повному або обмеженому складі передадуть батальйонам. Коли потрібно, комбат використовуватиме снайперську "двійку", в іншому випадку - групу або підрозділ снайперів.

Що стосується їхньої зброї і спорядження, то підходи у генералів такі: у сухопутних бригадах хочуть залишити снайперські гвинтівки Драгунова калібру 7,62 міліметра і 9-міліметрові спеціальні гвинтівки - ВСС. А для підрозділів спецназу закуповуватимуть імпортну стрілецьку зброю.

Читайте також:

Росія розробляє принципово новий автомат на зміну "Калашникову"

Дідівщина по-швейцарські - солдатів змушували запивати яйця дешевим пивом

Слідом за геями в армії США з'являться транссексуали і гендерквіри

Росія створює комплекс ППО, який "знищує все, що ворушиться"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6765
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація