Європа втратила довіру бізнесменів

Боргова криза у Європі розлякала інвесторів та бізнесменів.

У жовтні поточного року зведений індекс ділової і споживчої довіри в єврозоні знизився до 94,8 пункту - мінімального рівня з грудня 2009 року, свідчать дані Європейської комісії.

Разом з тим, на думку аналітиків, у середньому очікували ще більшого зменшення показника - до 93,8 пункту. Вересневе значення індикатора становило 95 пунктів.

Відзначимо, що падіння довіри відображає побоювання як споживачів, так і бізнесу в єврозоні, що прагнення політиків регіону прискорити процес консолідації держбюджетів і рекапіталізації банківської системи можуть негативно вплинути на темпи зростання європейської економіки.

"Ми бачимо яскраво виражене уповільнення темпів зростання економіки, при цьому в поточному кварталі ми можемо навіть зіткнутися зі скороченням ВВП. І компанії, і споживачі, коли стикаються з невизначеністю, воліють вести себе обережно. Розмови про рецесію знову набирають обертів", - відзначає аналітик Dekabank Андреас Шоерле.

Активність у виробничій сфері і секторі послуг єврозони скорочувалась у жовтні максимально швидкими темпами. Довіра інвесторів до економіки Німеччини - найбільшої в Європі - падала у вересні третій місяць підряд.

Як повідомлялося, за підсумками зустрічі в Брюсселі 26 жовтня лідери країн Євросоюзу домовилися про списання половини грецького боргу. Крім того, стабілізаційний фонд країн єврозони буде збільшено до трильйона євро (1,4 трильйона доларів).

Читайте також:

Європа знайшла вихід з кризи: половину боргів Греції спишуть

Країни ЄС створили єдиний економічний уряд

Борги Європи виросли до рекордного рівня

Європа вийде з кризи через два-три роки

Єврокомісія просить весь світ "скинутись" на порятунок євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: