Одноногий альпініст підкорив Гімалаї

Одноногий альпініст підкорив Гімалаї

Ерюш Жол

43-річний угорський альпініст, який рік тому переніс ампутацію однієї ноги, зійшов на восьмитисячник Лхоцзе в Гімалаях.

Угорський альпініст, який рік тому втратив ногу, забрався на головну вершину гірського масиву Лхоцзе заввишки 8516 метрів у Гімалаях.

43-річний альпініст Ерюш Жол (Erőss Zsolt) досяг вершини разом зі своїм напарником в суботу, 21 травня. Потім вони повернулися в Табір 4, розташований на висоті 7900 метрів, а зараз перебувають у Таборі 3, розташованому ще нижче.

Альпініст розповів, що він серйозно ризикував, піднімаючись з протезом, але все обійшлося, і він впорався. У важких ситуаціях, таких як снігова буря на схилі Лхоцзе, йому часто доводилося знімати протез, а потім знову прикріплювати його назад.

Ерюш Жол став першим угорським альпіністом, який підкорив Еверест. Своє сходження на найвищу гору світу він здійснив у 2002 році.

Праву ногу альпініст втратив після падіння з гори Татра у Словаччині в січні 2010 року. Обидві ноги Жола були переламані в декількох місцях. Праву ногу нижче коліна довелося ампутувати.

Одразу після виходу з лікарні угорський альпініст почав готуватися до нового сходження і вже у вересні 2010 зробив спробу сходження на восьмитисячник Чо-Ойю (Непал/Китай), шосту за висотою вершину світу. Але через погану погоду сходження довелося перервати.

Ерюш Жол вже встиг піднятися на 9 з 14 восьмитисячників, у тому числі на гору Нанг Парбат в Пакистані, яку альпіністи прозвали "горою-вбивцею". Мета угорця - підкорити настільки багато вершин, наскільки це можливо.

Читайте також:

Непальський гуру встановив рекорд, просидівши на вершині Евересту 32 години

Непалець встановив світовий рекорд, підкоривши Еверест у 21-й раз

Вперше жінка підкорила всі 14 найвищих гір планети

У Шотландії альпініст впав з висоти 300 метрів і відбувся синцями

Повʼязані теми:

Наступна публікація