Українські художники вперше будуть представлені на торгах аукціону Bonhams

Дата публікації
Перегляди
5809
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українські художники вперше будуть представлені на торгах аукціону Bonhams

Картина "Школа танців"

Для участі в торгах на аукціоні Bonhams була відібрана картина української художниці Галини Москвитиної, основоположниці напряму в мистецтві "свет-арт".

Британськими арт-дилерами для участі в торгах на аукціоні Bonhams була відібрана картина української художниці, основоположниці напряму в мистецтві, яке іменується "свет-арт". Ця течія, що виникла як особливість сприйняття художником Галиною Москвитиною світла, стала основою для використання в живописі концептуальних образів безпосередньо пов'язаних з поняттями "Світло, світимість, світлоносність".

"Українська школа живопису, як і російське образотворче мистецтво в цілому традиційно є цінним, в ньому відчувається академічна школа, справжній професіоналізм, - зазначає мистецтвознавець Алла Ревенко. - Коли ми говоримо про українське мистецтво, то перше що ми повинні відзначити - обов'язкова академічна освіта наших художників. Захід сьогодні все частіше звертається до академічної традиції, тому мене анітрохи не дивує інтерес, що знову проявився, до наших художників, яких відібрали для участі в торгах, зокрема до творчості Галини Москвитиної. Очевидно, це відповідає ідеї тієї колекції, яку вони представлятимуть".

"Місце, ніша українських художників у світовому арт-просторі поки ще не визначена, не сформульована, - вважає Меценат Олена Золотарьова. - Не сформований чітко свій цінитель, свій інвестор, ще немає своєї дороги до естетики, і надалі - використання в якихось техно- або інформаційних переробках. А от доля художника в сприйнятті його західним світом як представника українського мистецтва існує. Це визнання відбувається через аукціони. Я вважаю, що перша і головна умова для художника, який відбувся, - щоб він став впізнанний, а ця художниця, безумовно, впізнанна. Її неможливо сплутати з кимось іншим".

"Картини несуть дуже важливий тип вражень для людей, - підкреслює сама художниця, говорячи про свою творчість. - Також як тіло людини потребує їжі, так і душа людини потребує особливих вібрацій для того, щоб рости і розвиватися. Сьогоднішня матеріальна цивілізація не може забезпечити людству кількість і якість вражень, необхідних для розвитку душі. Об'єктивне мистецтво і "свет-арт" безцінні тим, що працюють саме в цьому напрямі".

Очікувана продажна вартість картини Галини Москвитиної "Школа танців" визначена в каталозі Bonhams на рівні 8000-12000 фунтів стерлінгів.

Довідкова інформація

Аукціонний будинок Bonhams (http://www.bonhams.com), заснований у 1793 році, є одним із старих і найбільших аукціонів у світі образотворчого мистецтва і антикваріату. Сьогодні, Bonhams пропонує більше продажів, ніж будь-який з його конкурентів, за допомогою двох основних торгових майданчиків в Лондоні: Нью-Бонд-стріт і Найтсбрідж, і ще п'ять по всій Великобританії. Продажі також у Сан-Франциско, Лос-Анджелесі, Кармелі, Нью-Йорку і Бостоні в США, Торонто, Канаді і Франції, Монако, Австралії, Гонконзі і Дубаї.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5809
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація