Вперше жінка підкорила всі 14 найвищих гір планети

Вперше жінка підкорила всі 14 найвищих гір планети

О Юн Сан підкорила пік Аннапурна: рекорд корейське ТБ транслювало наживо / Фото: AFP

44-річна корейська альпіністка піднялася на свій останній восьмитисячник Аннапурна в Гімалаях.

Кореянка О Юн Сан стала першою жінкою, яка підкорила всі 14 найвищих гір Землі. Вона піднялася на свій останній восьмитисячник Аннапурна в Гімалаях.

Останні метри до вершини кореянка повзла рачки, після чого дістала прапор Південної Кореї, розридалася і прокричала: "Перемога!" Разом з жінкою на пік піднімалася знімальна група корейського телеканалу KBS, яка транслювала встановлений рекорд наживо.

44-річна О Юн Сан стала першою жінкою, яка підкорила 14 найвищих гір планети. Це так звані "восьмитисячники", чия висота над рівнем моря перевищує 8 тисяч метрів: Джомолунгма, Чогорі, Канченджанга, Лхоцзе, Макалу, Чо Ойю, Дхаулагірі, Манаслу, Нанга Парбат, Аннапурна, Броуд Пік, Шиша Пангма і два Гашербрума.

Кореянці вдалося обійти іспанку Едурне Пасабан, яка має на своєму рахунку 13 підкорених вершин. Їй залишався лише найнижчий восьмитисячник - китайський Шиша Пангма.

Сходження О Юн Сан на Аннапурну тривало 13 годин. Минулого року корейська альпіністка вже намагалася піднятися на цю вершину, але безуспішно. Тоді сильний вітер і снігопад змусили спортсменку повернути назад, не дійшовши до фінішу кількох сотень метрів.

Сходження О Юн Сан на Аннапурну тривало 13 годин / Фото: AFP
Цього разу вона взяла з собою фотографію колишньої суперниці і співвітчизниці Ко Мі Янг, яка загибла минулого року під час спуску з гімалайського піку Нанга Парбат.

Підкорити найвищі восьмитисячники мріє і 13-річний американець Джордан Ромеро. Він уже здолав шість гір. Цього року підліток запланував похід на Еверест.

Першою людиною, яка підкорила всі восьмитисячники, став італієць Райнхольд Месснер. Він обійшов усі 14 піків за 16 років, з 1970 по 1986 рік. Поляку Єжи Кукурчке вдалося скоротити загальний час до восьми років.

Нагадаємо, в листопаді минулого року у Гімалаях загинув один з найкращих альпіністів світу, 40-річний словенець Томаш Хумар. Він впав під час самостійного сходження на гору Лантанг Лірунг в Непалі (висота 7 тисяч 200 метрів) та отримав важкі травми.

Читайте також:

Найвища гора Європи стала нижчою майже на півметра

Один з найкращих альпіністів світу загинув у Гімалаях

Абрамовича довелося евакуювати з Кіліманджаро

Над "живим вулканом" в Ісландії з'явилося північне сяйво. ФОТО

Повʼязані теми:

Наступна публікація