Понаднормова робота може призвести до алкоголізму

Понаднормова робота може призвести до алкоголізму

Понаднормова робота може призвести до алкоголізму. Ілюстрація

Основною причиною вживання спиртних напоїв та алкогольної залежності є довготривалий робочий тиждень та ненормований графік.

Вчені з новозеландського Університету Отаго прийшли до висновку, що люди, які працюють 50 і більше годин на тиждень, найбільше ризикують стати алкоголіками.

У дослідженні взяли участь більше 1000 осіб обох статей, народжених у 1977 році в новозеландському місті Крайстчерч.

Вчені проаналізували відповіді респондентів, які ті давали у віці від 25 до 30 років. На основі отриманих даних наукові співробітники встановили зв'язок між тривалістю робочого тижня і проблемами зі спиртним.

Як показали результати дослідження, основною причиною вживання спиртних напоїв та алкогольної залежності є довготривалий робочий тиждень.

У людей, які проводили на роботі мінімум 50 годин на тиждень, в середньому в 3,3 рази збільшувалася ймовірність появи проблем з алкоголем, ніж у тих, хто не працював, і в півтора рази - у порівнянні з тими, хто працював від 30 до 49 годин щотижня.

За словами одного з авторів дослідження доктора Ширі Гібб, трудоголіки знаходять у випивці спосіб розслабитися і відволіктися від напруженого робочого графіка.

До алкоголізму також найбільш схильні ті, хто звик багато спілкуватися з колегами або клієнтами, як на роботі, так і у вільний час, а також у тих сферах діяльності, де співробітники працюють за ненормованим графіком.

Прикладом може служити готельний бізнес. Як правило, співробітники, що працюють в цій сфері, найчастіше випивають після роботи.

Як зазначає доктор Гібб, тим не менш, з віком людям вдавалося позбутися від проблем з алкоголем.

Нагадаємо, на початку квітня група британський вчених з Лондонського університету опублікувала дані своїх досліджень, згідно з яким робочий день, що триває більше 11 годин, підвищує ризик інфаркту на 67%.

Читайте також:

Робота в сучасному офісі шкідлива для мозку людини

Топ-20 найдивніших запитань, які задають на співбесідах у провідних компаніях світу

Секс з колегами покращує якість роботи

Рейтинг найбільш небезпечних фраз, які не можна казати шефу

Повʼязані теми:

Наступна публікація