Робота в сучасному офісі шкідлива для мозку людини

Робота в сучасному офісі шкідлива для мозку людини

Робота в офісі втомлює мозок і призводить до втрати концентрації

Британські та американські дослідники встановили, що відкрите планування офісу знижує продуктивність роботи і погано впливає на самопочуття працівників.

Робота в офісі призводить до неефективного функціонування мозку людини і до зниження продуктивності працівника, довели британські та американські дослідники. Причина, на їхню думку, полягає у відкритому плануванні робочого приміщення.

За останніми дослідженнями, робота в сучасному офісі в умовах постійного галасу і метушні може знизити продуктивність офісного працівника на 15% і призвести до погіршення його самопочуття на 32%.

Причина – у відкритому плануванні офісу, яке було вперше використане в 1950-х роках. Перебуваючи в такому приміщенні, людина надмірно напружена, а її мозок перебуває в постійній активності, що призводить до зайвого витрачання енергії.

"Відкрите планування офісів вигадали для того, щоб люди могли вільно пересуватися приміщенням і спілкуватися з колегами, що дозволило б ефективніше вирішувати завдання і обмінюватися ідеями. Але цього не відбувається", - розповів доктор Джек Льюїс, який організував експеримент.

"Коли ви зосереджені на роботі, а десь поруч дзвонить телефон, ви втрачаєте концентрацію. Ви можете не звертати на це особливої уваги, але мозок досить чутливий до чинників, які відволікають", - поясни він.

Заборона на розміщення на робочому столі особистих речей також погано впливає на продуктивність працівника, вважає психолог з Ексетерського університету доктор Крейг Найт.

"Під час наших досліджень учасники експерименту працювали краще за столами, на яких стояли фотографії та квіти. Якщо людям дозволяли самим прикрасити робочі місця, використовуючи власні речі, їхнє самопочуття поліпшувалося на 32%, а продуктивність - на 15%", - стверджує доктор Найт.

Він уточнив, що в таких умовах працівник відчуває себе більш комфортно і тим самим краще концентрується.

Цю теорію підтверджують результати наукового експерименту, проведеного професором Фредом Гейджем з лабораторії генетики Інституту Салка в Каліфорнії.

Учений порівняв мозок мишей, які утримувалися в порожніх, чистих клітинах, з мозком гризунів, які мешкали в середовищі, яке стимулювало мозкову діяльність. За один місяць мозок мишей, які жили в сприятливому середовищі, збільшився на 15%. Зростання відбулося за рахунок збільшення кров'яних судин і утворення нейронів.

Читайте також:

Топ-20 найдивніших запитань, які задають на співбесідах у провідних компаніях світу

Секс з колегами покращує якість роботи

Рейтинг найбільш небезпечних фраз, які не можна казати шефу

Вчені передбачили кінець еволюції - людський мозок досяг межі розвитку

Повʼязані теми:

Наступна публікація