Офіційно понад 100 тисяч українців залежні від алкоголю

Середній вік українських алкоголіків знизився з 35 років до 20.

Понад 100 тисяч українців стоять на обліку у наркологів з алкогольною залежністю. Такі цифри на прес-конференції навів нарколог, кандидат медичних наук Андрій Карачевський.

"За статистикою серед залежних більше міського населення, ніж сільського. Однак на обліку перебувають лише ті, хто потрапляв у поле зору лікаря-нарколога, звертався по допомогу, або кого привезли з алкогольними психозами. На периферії медична допомога гірша, отже деяких пацієнтів просто не врахували", - каже Карачевський.

За його словами, алкоголізм за останні роки помолодшав. Раніше вважалося, що середній вік алкоголіка другого ступеню, тобто зі схильністю до запоїв, 35 років. Зараз до лікарів все частіше звертаються 20-річні і навіть 18-річні запойні алкоголіки.

"Найсерйознішою стадією алкоголізму вважається третя. При ній людина набуває розумової відсталості, у неї трапляються психози. Нас вчили, що таких людей вилікувати вже неможливо. Однак, досвід показує, що видужують будь-які пацієнти", - стверджує нарколог.

На його думку, немає особливої різниці між пивним, винним, коньячним та іншими видами алкоголізму. Не варто протиставляти один алкоголь іншому. Окрім того, немає безпечної дози алкоголю. Ніхто не може гарантувати, що людина не стане алкоголіком, якщо вона буде пити лише один келих вина на день. Є генетично запрограмовані механізми, згідно яким 10 відсотків населення будь-якої країни теоретично можуть стати алкоголіками.

"Якщо у вас в родині є люди, які страждали запоями, мали судомні напади та інші психічні проблеми, краще не пити взагалі. Також варто утриматися від алкоголю тим, хто переніс черепно-мозкову травму, перехворів на гепатит С, вірусний енцефаліт. Якщо у людини вже сформувалася друга стадія алкоголізму, пити помірно на свята як всі інші вона вже ніколи не зможе. Солоні огірки свіжими не стануть, бо змінилася біохімія. Колишнім алкоголікам не можна вживати навіть медичні краплі на спирту, бо вони викликають зрив", - наголосив лікар.

Нагадаємо, виробництво горілки в Україні за перше півріччя 2011 року порівняно з аналогічним періодом 2010 року скоротилося більш ніж на 30%. У той же час випуск коньяків та пива показав приріст.

Читайте також:

В супермаркетах України алкоголь і тютюн продаватимуть на окремих касах

Українці проміняли горілку на коньяк

Уряд пропонує підвищити акциз на пиво та горілк

Українці стали менше пити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: