Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Краще їхати збирати полуницю": у місті Вараш через відсутність фінансування протестують лікарі

"Краще їхати збирати полуницю": у місті Вараш через відсутність фінансування протестують лікарі

Медична установа обслуговує 43 тисячі населення громади та працівників АЕС.

У місті Вараш Рівненської області, біля якого розташована Рівненська АЕС, 497 медичних працівників єдиного у Вараській територіальній громаді медичного закладу через відсутність фінансування не отримали заробітних плат, деякі уже почали звільнятися з роботи.

Про ситуацію у медзакладі ТСН.ua розповіла Тетяна Латишенко, заступниця начальника з медичної частини державного закладу "Спеціалізована медико-санітарна частина №3 МОЗ України".

"У першу чергу ми хотіли висвітлити нашу проблему, яка заключається у тому, що на сьогоднішній день у нас немає ані заробітної плати, ані авансу за червень. За травень ми отримали голу ставки при тому, що ми надаємо допомогу хворих на коронавірус пацієнтам, хоч ми і не перша лінія, але за цих два місяці у нас було підтверджених 4 або 5 пацієнтів, і дві смерті у нас було у лікарні COVID-позитивних пацієнтів. У травні головний лікар за рахунок економії коштів зміг виплатити аванс: по 2 тисячі грн лікарям та по 1 тисячі медсестрам. У квітні-травні гроші також виділяла місцева влада. Сьогодні уже 25 червня, а зарплати нема і коштів нема. Усі відмовляються нам платити, хоча заклад працює у режимі, у якому і має працювати. Та за ці 4 місяці уже звільнилося біля 40-47 працівників. Я не вірю, що держава може з нами не розрахуватися"
повідомила заступниця з медичної частини.

Тетяна Латишенко пояснила, що така ситуація склалася через те, що від квітня 2020 року (ред. - початок другого етапу медичної реформи) медзаклад "Спеціалізована медико-санітарна частина №3 МОЗ України" мав перейти до комунальної власності громади та укласти договір з Національною службою здоров'я на фінансування, але цього досі не сталося і наразі лікарня перебуває на перехідному періоді. "У міській раді нам відмовили, у обласній також відмовили, бо ми не в обласному підпорядкуванні. Аргументують це тим, що ми від 1 квітня не заключили договір з НСЗУ та не перейшли у комунальну власність. Але ми у процесі реформування, ще у минулому році подали документи. Але у зв'язку з якимись обставинами, які не від нас залежать, ці документи десь ходили, блукали, а погодження з МОЗ не було. Це сталося лише наприкінці травня цього року. Але згідно до постанови уряду на обласну адміністрацію мали бути виділені кошти з державного бюджету на дофінансування медзакладів, які перебувають на перехідному періоді у процесі передачі в комунальну власність. І ми віримо, що про нас не забули, бо ми заклад біля атомної електростанції, стратегічний об'єкт", - додала співробітниця медико-санітарної частини №3 м. Вараш.

На сайті медичного закладу зазначається, що колектив організовує акції протесту через відсутність фінансування. "Адміністрація та колектив ДЗ "СМСЧ № 3 МОЗ України" вкрай стурбовані таким відношенням до медичних працівників, особливо в час напруженої епідеміологічної ситуації в України. Заклад не в змозі надавати повноцінну медичну допомогу пацієнтам в умовах відсутності фінансування, в тому числі й фінансування на заробітну плату", - йдеться на сайті установи.

Своєю чергою, ТСН.ua про акцію протесту медичних працівників, яка запланована на 26 червня під стінами Вараської міської ради, повідомив і Віталій Тараканець, голова первинної профспілкової організації СМСЧ №3.

"Наш протест пов'язаний з невиплатою заробітної плати та відсутністю фінансування медзакладу, який перебуває на перехідному періоді передачі у власність до Вараської ОТГ. Кабінет міністрів Україні своєю постановою від березня цього року виділив 1 мільярд 757 мільйонів 800 з лишнім тисяч гривень на такі перехідні проблеми. Друга постанова від 16.04.2020 як додаток до цієї постанови виділяє гроші на медзаклади, які до 1 квітня не уклали договори з НСЗУ. Я не розумію, де ті гроші? А ці кошти на область мали прийти. Пройшло 4 місяці, чому ті гроші не шукали, які виділили, чому ані міське, ані обласне керівництво нічого не думало? Чому люди без зарплати? Наша робота не шукати ці гроші, а лікувати людей... А люди понаписують заяви і позвільняються і я у точу числі. І хто буде лікувати? Тому це буде наша позиція, а позиція дуже жорстка буде. Краще їхати збирати суниці до Польщі, ніж чекати поки дадуть пару рублів"
заявив Віталій Тараканець.

Натомість у Варашській міській раді, куди також звернулися за роз'ясненнями ТСН.ua, зазначили, що вони виділяли кошти на фінансування медзакладу, але наразі у них немає на це фінансового ресурсу.

"Медико-санітарна частина нашого міста є державним закладом і вона ще перебуває лише у процесі передачі у комунальну власність. І відповідно до чинного законодавства забезпечення фінансування - це гарантія держави. Ми у цьому році, наскільки нам дозволяв фінансовий ресурс, утримували медсанчастину, було виділено біля 20 млн. Але наразі ми свій фінансовий ресурс вже вичерпали і звернулися до органів центральної влади, обласної державної адміністрації, до Кабміну, щоб розглянули питання щодо виконання вимог постанови уряду №250 від березня цього року і у квітні до неї були внесені зміни 285 постановою, де зазначено, що такі заклади, які перебувають у процесі переходу на фінансування з місцевих бюджетів, мають фінансуватися у цей період передачі з державного бюджету", - повідомила Ніна Зубрецька, заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.   

Вона додала, що міська рада сподівається на підтримку уряду і місцеві депутати вже звернулися до Кабміну з проханням виділити кошти на утримання Варашської медико-санітарної частини у перехідній період.За словами Ніни Зубрецької, на це потрібно 35 мільйонів гривень.

Варто зазначити, що у постанові Кабміну від 15 квітня 2020 р. № 285 зазначено, що обласні державні адміністрації мають здійснити протягом двох днів розподіл видатків на підтримку медичних закладів, які станом на 1 квітня 2020 р. перебувають у процесі передачі з метою недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам таких закладів та нарахувань.

Відео Бунт лікарів: медики столичної клінічної лікарні №9 влаштували акцію протесту через виплати

Медичний персонал інфекційного відділення клінічної лікарні №9 у Києві улаштував бунт - лікарі, медсестри та санітари вимагали пояснити, чому не отримують обіцяні виплати. Акцію протесту проводили всередині самої лікарні, бо покинути переповнене відділення не можуть. Більше про коронавірус в Україні

Бунт лікарів: медики столичної клінічної лікарні №9 влаштували акцію протесту через виплати

Залиште свій коментар

Вибір редакції