Більше 90% суддів не впевнені, що люди їм довіряють

Більше 90% суддів не впевнені, що люди їм довіряють

Феміда. Ілюстрація

Лише 9% українських суддів різних інстанцій вважають, що люди повнеістю довіряють їхній роботі.

Майже 21% суддів вважають, що суспільство судам не довіряє, а 70% опитаних вважають, що їм довіряють частково.

Про це свідчать результати соцопитування, проведеного Центром Разумкова, пише "КоммерсантЪ-Украина".

У профільному парламентському комітеті результати моніторингу серед суддів здивування не викликали, пише "КоммерсантЪ-Украина".

"Коли я спілкуюся з суддями, вони кажуть, що їм соромно зізнаватися, що вони працюють в суді", — заявив перший заступник комітету Верховної ради з питань правосуддя Юрій Кармазін.

Опитування також показало, що багато суддів стикалися з прямим тиском на свою діяльність. Більшість респондентів на ці питання відповідали негативно, однак при цьому знайшлися серед них і ті, які зізналися, що стикалися з тиском з боку представників виконавчої влади (20,8%), представників законодавчої влади (17,3%), прокурорів (18, 5%), а також з боку керівників своїх судів (11,9%) і судів вищих інстанцій (11%).

"Можна констатувати посилення впливу представників законодавчої та виконавчої влади на суддів вищих і апеляційних судів при розгляді конкретних судових справ. Існує загроза створення нової системи політичного впливу на суддів за допомогою позапроцесуального тиску на них представників судів вищих інстанцій», — йдеться в результатах моніторингу.

Участь в анонімному опитуванні взяли 579 суддів судів різних інстанцій (8-9% від загальної кількості суддів) з 7 областей, Автономної республіки Крим та Києва.

Як повідомлялося раніше, 7 листопада заступник ГПУ, член Вищої ради юстиції Михайло Гаврилюк повідомив, що судді ВСУ незаконно змінили вироки 15 гвалтівникам з довічного ув'язнення на позбавлення волі строком п'ятнадцять років.

Читайте також:

ВСУ назвав звинувачення Генпрокуратури безпідставними

ГПУ звинуватила суддів у пом'якшенні вироків гвалтівникам

Рада у два рази збільшила "поголів'я" суддів Верховного суду

Тимошенко спробують звільнити через Верховний суд

Повʼязані теми:

Наступна публікація