ВСУ назвав звинувачення Генпрокуратури безпідставними

Судді ВСУ спростували звинувачення ГПУ в пом'якшенні вироків гвалтівникам.

Верховний Суд України спростував звинувачення ГПУ в ухваленні низки незаконних рішень і порушення деякими членами ВСУ суддівської присяги.

Про це повідомили у прес-службі ВСУ.

Як повідомлялося раніше, 7 листопада заступник ГПУ, член Вищої ради юстиції Михайло Гаврилюк повідомив, що судді ВСУ незаконно змінили вироки 15 гвалтівникам з довічного ув'язнення на позбавлення волі строком п'ятнадцять років.

За словами прес-служби ВСУ, такі факти мали місце, але пов'язані вони були з рішенням КСУ від 29 грудня 1999 року про визнання покарання у вигляді смертної кари неконституційним.

Відповідно до цього рішення, з 29 грудня втратили чинність положення санкцій статей Кримінального кодексу України 1960 року, що передбачали такий вид покарання, як смертна кара.

На виконання рішення ККУ був прийнятий закон про зміни до Кримінального кодексу, який набрав чинності 4 квітня 2000 року.

Таким чином, більше трьох місяців найсуворішим видом покарання за ККУ 1960 року було позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років.

Разом із тим, розглядаючи справи про злочини, вчинені у зазначений період, суди по-різному застосовували норми кримінального закону: одні вважали можливим призначення таким особам довічного позбавлення волі, інші – призначали покарання у виді позбавлення волі на строк п'ятнадцять років.

Зазначена ситуація спричинила численні звернення до Верховного Суду України осіб, засуджених за особливо тяжкі злочини, вчинені ними у період з 29 грудня 1999 року по 4 квітня 2000 року, з клопотаннями про заміну довічного позбавлення волі позбавленням волі на п'ятнадцять років.

У зв'язку з цим у 2009 році на спільних засіданнях Судової палати у кримінальних справах та Військової судової колегії ВСУ було переглянуто ряд кримінальних справ у порядку виключного провадження та ухвалено рішення про заміну довічного позбавлення волі позбавленням волі на п'ятнадцять років.

Ухвалюючи такі рішення, Верховний Суд України виходив із того, що за злочини, вчинені у вказаний період (з кінця грудня 1999 року до початку квітня 2000 року), за які ККУ до цього було передбачено покарання у вигляді смертної кари, до введення нового виду покарання – довічного позбавлення волі – засудженим могло бути призначено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на п'ятнадцять років.

Таким чином, заявляють у ВСУ, твердження заступника генерального прокурора України Гаврилюка про те, що судді Верховного Суду України, які брали участь у прийнятті зазначених судових рішень, порушили присягу судді, є безпідставними.

Раніше Верховна Рада проголосувала за збільшення чисельності суддів Верховного суду з 20 до 48.

Читайте також:

ГПУ звинуватила суддів у пом'якшенні вироків гвалтівникам

Рада у два рази збільшила "поголів'я" суддів Верховного суду

Тимошенко спробують звільнити через Верховний суд

Верховний суд не поверне Бандері і Шухевичу звань Героїв України

Верховний суд відмовився захищати честь Черновецького

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: