Церковне свято 8 жовтня - кому моляться віряни

Церковне свято 8 жовтня - кому моляться віряни

8 жовтня — день пам’яті преподобної Єфросинії Олександрійської / Фото: pixabay.com

Яке церковне свято 8 жовтня - читайте в матеріалі ТСН.ua.

Яке свято 8 жовтня в церковному календарі

У суботу, 8 жовтня 2022 року, церква вшановує пам’ять преподобної Єфросинії Олександрійської. Що нам відомо про цей день?

Церковний календар на 8 жовтня — день пам’яті преподобної Єфросинії Олександрійської

Народилася дівчинка у знатній родині в Олександрії. Мати померла рано (коли Єфросинії було 12 років), тому виховував дитину батько - Пануфрій. Він був благочестивим християнином і навіть постійно ходив до монастиря, отримував благословення від ігумена.

Коли Єфросинії виповнилося 18 років, батько вирішив віддати дівчину заміж. Він відправив її до монастиря, щоб там отримати благословення на майбутній шлюб. Ігумен довго розмовляв з дівчиною, а потім дав своє благословення. Однак, сама Єфросинія мріяла про чернече життя.

Вона таємно прийняла постриг, а потім покинула батьківський дім. Вирішила дівчина жити в монастирі, щоб там у молитвах провести усамітнене життя. Єфросинія боялася, що в монастирі її може знайти батько, а тому назвала себе Ізмарагдом і вдала із себе чоловіка-ченця.

Переодягнену Єфросинію ченці не впізнали, а тому з радістю взяли до своєї обителі. Жила вона у відокремленій келії і провела там 38 років свого життя, досягнувши духовної досконалості.

Перед своєю смертю розповіла Єфросинія батькові таємницю і попросила, щоб її тіло поховав лише він. Коли вона померла, батько віддав все своє майно бідним, а сам прийняв чернецтво і жив у келії, де до того проживала його донька.

Народні прикмети на 8 жовтня

  • Пішов перший сніг - зима буде ранньою.
  • З вишні вже впало все листя - зима прийде рано.
  • На блакитному небі купчасті хмари - погода погіршиться.
  • Дме південно-західний вітер - буде дощ.

Що не можна робити 8 жовтня

  • Не можна злитися і не лихословити.
  • Не варто піднімати будь-які речі з землі.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Який сьогодні день
Наступна публікація