Чеченці підірвали квартиру в Одесі, готуючись до теракту

Дата публікації
Перегляди
4786
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чеченці підірвали квартиру в Одесі, готуючись до теракту

На згарищі в квартиры знайшли деталі саморобної бомби / Фото: Думская.net

Слідчі не виключають, що молоді люди хотіли помститися за смерть Аслана Дикаєва і збирали вибуховий пристрій за інструкцією з Інтернету.

ЗМІ дізналися подробиці вибуху в квартирі двоповерхового будинку в Одесі, який стався 4 січня. Виявилося, що його причиною став не побутовий газ, як вважалося раніше, а, ймовірно, спроба зібрати саморобну бомбу.

Вибух стався в квартирі, яку знімали троє чоловіків. Один з них – 26-річний вихідець з Чечні – загинув, ще один втік, а третій квартирант - громадянин Казахстану - потрапив з опіками до лікарні.

"Встановлено, що газопровід та обладнання у згорілій квартирі були у справному стані", - зазначили в Держгірпромнагляді.

Як дізналася "Комсомольська правда в Україні" з джерел у правоохоронних органах, на згарищі знайшли деталі саморобної бомби і детонатори.

"Можна припустити, що квартиранти замислювали щось недобре. Хоча досвідченими підривниками їх назвати не можна, адже вибуховий пристрій вони збирали по інструкції, яка була завантажена з Інтернету. Цей експеримент і призвів до випадкового вибуху", - пише газета.

Одна з версій слідчих - чеченці хотіли помститися за смерть кілера Аслана Дикаєва (який влаштував перестрілку біля поста ДАІ і якого пізніше вбили в одеському готелі спецназівці) і готувалися до цього з листопада.

Відомо, що саме півтора місяці тому вони в'їхали до квартири.

"Можливо, вони готували замах, проте те, що ми знайшли, не могло спровокувати масштабного вибуху. Таким пристроєм можна було підірвати максимум автомобіль або кількох людей в приміщенні. Тому про серйозний теракт мови тут іти не може", - розповіло джерело.

Обпалений хлопець, який є єдиним свідком, що може внести ясність в подію, вже прийшов до тями, проте лікарі поки не дозволяють слідчим його опитати.

Читайте також:

Третього кілера банди Дикаєва вбили пострілами в голову

Главу одеської міліції звільнили через три місяці після вбивства Дикаєва

У Чечні бояться за своїх співвітчизників в Україні після вбивства Дикаєва

Адам Дикаєв про брата: він казав, що українська міліція перетворилася на бандитів

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4786
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація