У Чечні бояться за своїх співвітчизників в Україні після вбивства Дикаєва

У Чечні бояться за своїх співвітчизників в Україні після вбивства Дикаєва

Ілюстрація / Фото: Архів

Заступник спікера парламенту Чечні Ідріс Усманов приїхав до Одеси розбиратись із ситуацією, яка склалась відносно його співвітчизників.

Чеченська Республіка (Росія) заявляє про неправомірний тиск на представників чеченської діаспори в Україні, і в Одесі зокрема після загибелі 2 і поранення 4 міліціонерів у перестрілці.

Про це на прес-конференції в Одесі заявив заступник голови парламенту Чечні Ідріс Усманов.

"У нас викликають занепокоєння й заклопотаність ті факти, які сьогодні свідчать нам про те, що йде неправомірний тиск на представників чеченської діаспори, що проживають на території України і, зокрема, в Одесі", - сказав Усманов.

Він пояснив, що прибув в Україну для того, щоб вжити заходів, які дозволять у найкоротший термін знизити напруженість, що склалася навколо чеченської громади.

"Вчора ми збиралися із представниками чеченської громади на території Одеси й Одеської області і говорили про необхідність внутрішньої самоорганізації й необхідності в рамках чинного українського законодавства використати всі важелі, щоб мінімізувати неприємні наслідки міжнаціонального спілкування", - сказав Усманов.

Він наголосив, що неправомірне ставлення до представників чеченської громади вважає недоліками роботи правоохоронних органів.

Також Усманов навів приклад такого тиску. За його словами, нещодавно в Одесі затримали одного із членів діаспори. Його обвинуватили за статтею "незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення або пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їхніх аналогів".

Зі слів адвоката затриманого, його підзахисному протягом короткого часу двічі підкидали наркотики.

"Ми в ході розмови з начальником облУВС висловили готовність сприяти слідству. Родичі готові співпрацювати зі слідством за фактом бандитської вилазки, але заявляють, що пред'явлена стаття зовсім не стосується цієї людини", - сказав Усманов.

Він додав, що не може підтвердити напевно, чи є вбитий у перестрілці з міліціонерами Аслан Дикаєв уродженцем Чечні.

Як повідомлялося, в ніч на 30 вересня в Одеській області під час спецоперації із затримання громадянина РФ Аслана Дикаєва, який розшукується за скоєння вбивства, у перестрілці зі злочинцями загинули двоє міліціонерів, ще четверо поранені. Загалом у спецоперації брали участь 12 правоохоронців.

1 жовтня у центрі Одеси бійці спецпідрозділів блокували приватний будинок, в якому знаходилися вбивці. Близько двох сотень співробітників міліції оточили територію і запропонували кілерам здатися. Проте злочинці ніяк на це не прореагували, і правоохоронці почали штурм. В результаті штурму двох злочинців, в тому числі Аслана Дикаєва, було вбито, одному вдалося втікти.

Читайте також:

Міністр МВС: одеський кілер не збирався здаватися

При штурмі в Одесі бандити зробили 500 пострілів, міліція - 7 тисяч

Банда Дикаєва прибула в Одесу для вбивства російського злодія в законі

Правоохоронці бояться за життя дружини Дикаєва

Повʼязані теми:

Наступна публікація