До України приїхав шейх найбагатшої країни світу

З візитом до Києва прибув емір Катару - найбагатшої країни у світі. Саме він створив знаменитий канал Al Jazeera.

Напередодні до України з візитом приїхав чоловік, якого західні ЗМІ називають "близькосхідним Горбачовим" - емір Катару шейх Хамад бен Халіфа Аль Тані.

У 2010 році Міжнародний валютний фонд визнав Катар найбагатшою країною у світі. Ця країна Перської затоки з 600-тисячним населенням посідає 12-е місце в світі за запасами нафти, третє - за запасами газу і є провідним експортером скрапленого газу.

До речі, нагадує газета "Сегодня", термінал для приймання скрапленого газу хоче збудувати українська влада, щоб менше залежати від Росії (катарський скраплений газ, навіть з доставкою через морю, обійдеться Україні не більше ніж в 230 доларів, у той час як у "Газпрому" Київ зараз купує його майже за 400).

Сам по собі шейх Хамад - фігура на рідкість цікава. Він прийшов до влади в 1995 році завдяки палацовому перевороту, причому посунув на престолі не кого-небудь, а власного батька.

45-річний спадкоємець престолу викликав свого "царюючого" батька в один з готелів Швейцарії і поставив перед вибором: або проводь реформи, або йди. Тодішній шейх, який і сам свого часу став главою Катару, підставивши власного дядька, відмовився. Тоді Хамад найняв американських адвокатів і домігся, щоб рахунки батька по всьому світу були заморожені. І той капітулював.

Прийшовши до влади, шейх Хамад залучив до нафтогазового комплексу країни іноземні інвестиції і перетворив Катар на провідного експортера зрідженого газу. Крім того, шейх створив знаменитий канал Al Jazeera. Хамад дарував народу Конституцію, а жінкам - право голосу, водіння авто і навіть право вибору одягу.

Втім, шейх не відмовляється і від багатьох традиційних речей. Наприклад, утримує гарем з трьох дружин. Щоправда, на публіці з'являється (причому без чадри) лише одна з них - красуня Моза. Вона очолює Національний фонд з розвитку освіти, науки і техніки, а також входить у сотню найвпливовіших жінок світу за версією журналу Forbes.

Читайте також:

Янукович вирушає в шестиденне турне до Латинської Америки

Катар став найбагатшою країною, вдвічі обігнавши США

"Аль-Джазіра" зняла фільм про рабську працю на шахтах Донбасу

Янукович: ми для ЄС як бідні родичі

ВідеоДо України приїхав шейх найбагатшої країни світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: