Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дві українські православні церкви розірвали стосунки

Переговори УАПЦ та УПЦ КП щодо об'єднання церков завершились повним провалом.

Ієрархи Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) вирішили перервати всяке спілкування з керівництвом Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) щодо об'єднання в єдину церкву.

"Ми сподівалися на братський діалог, а прихильники УПЦ КП, наприклад в Івано-Франківську, в цей час розповсюджували листівки із закликами до священиків УАПЦ не слухати своїх архієреїв і переходити до Філарета", - повідомив першоієрарх УАПЦ Мефодій, пише "КоммерсантЪ-Украина". 

На його думку, УПЦ КП є "політичною організацією, а її патріарх - політикан".

"Філарет перебуває за межами канонічного православ'я і нас тягне туди ж - туди, де церква буде гнити", - сказав Мефодій.

В УПЦ КП заяви митрополита Мефодія викликали обурення.

"В УПЦ КП зовсім інші настрої. Наша церква єдина, і переходити в УАПЦ ніхто, звичайно ж, не буде", - запевнив секретар Священного синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

Слова митрополита Мефодія про неканонічність патріарха Філарета викликали в УПЦ КП особливе здивування.

"Якщо вони мислять категоріями Москви, в якій вважають, що Філарет - не патріарх, а відданий анафемі мирянин, то тоді вони самі в кращому випадку - заборонені в служінні священики Московського патріархату , а в гіршому - прості миряни. Мефодій же - ніякий не митрополит, а заборонений у служінні протоієрей Валерій Кудряков", - пояснив архієпископ Євстратій (Зоря).

За його словами, УПЦ КП "продовжить діалог з окремими єпископами та священиками УАПЦ, охочими об'єднання.

Як відомо, переговорний процес між церквами розпочався 14 вересня 2011 року, після зустрічі їх предстоятелів - патріарха УПЦ КП Філарета (Денисенка) і глави УАПЦ митрополита Мефодія (Кудрякова). Вони домовилися сформувати комісію, яка працюватиме над об'єднанням церков. Однак незабаром представники УПЦ КП заявили про припинення діалогу, оскільки керівництво УАПЦ висунуло в якості обов'язкової умови для продовження переговорів відставку патріарха Філарета.

Залиште свій коментар

Вибір редакції