Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Елітна лікарня "Феофанія" стане доступною для всіх українців

Нардепи не підтримали законопроект, який би підтримував закритість медичного закладу.

Від 2020 року нині елітна клінічна лікарня "Феофанія" в Києві стане доступною для всіх громадян України, а не лише для обраних.

"Логічне завершення безславної історії про те, що лікарню для чиновників "Феофанія" та лікарні Академії меднаук хотіли поставити поза медреформою та залишити лише для обраних. Законопроєкт, який з такими зусиллями намагалися пролобіювати та протягнути до сесійної зали, сьогодні був успішно провалений у парламенті. Він набрав лише 196 голосів. Це значить, з 2020 року цим медичним закладам, як і усім іншим, необхідно укласти договір з Національною службою здоров'я та приймати на лікування всіх громадян, а не лише з "окремих категорій". Безоплатно в межах гарантованого пакету послуг", - написав у Facebook заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Феофанію", яка десятиліттями лікувала народних депутатів і держчиновників, кожна нова влада обіцяла зробити доступною для звичайних українців. У самій клініці проти цього не заперечують, але уточнюють: це можливо, якщо відомий чіткий механізм фінансування за кожного пацієнта. Про це йшлося в сюжеті ТСН.

У клініці після Помаранчевої революції дозволили лікуватись, але за гроші. Мінімальний платіж для тих, хто не приписаний до лікарні за палату, 1,2 тис. грн щодня, консультація фахівця - близько 400. Проте "Феофанія" славиться сучасним обладнанням, комфортними палатами і досвідченими медиками. Торік понад 5 тис. людей тут пролікувалось за власний кошт. У МОЗ таку ситуацію не розуміють. Згідно з медичною реформою, яка схвалена парламентом, уже від 2020 року до "Феофанії" на лікування зможуть потрапити усі охочі без доплат. За системою "гроші ідуть за пацієнтом" лікування людей клініці компенсуватиме держава.

"Феофанія" на високому рівні нині розвиває ряд напрямків, серед найкращих - нейрохірургія і радіохірургія. Працюють також як науковий навчальний міжнародний медичний центр.

Загалом у "Феофанії" прикріплено понад 30 тис. держслужбовців та членів їх родин, хоча народні депутати лікуватись тут не поспішають. Поки у клініці "Феофанія" показують недобудовані корпуси і скаржаться на недофінасування держави, у МОЗ доступність клініки для усіх називають неминучою.

ВідеоЕлітна клініка Феофанія за рік стане доступною для усіх українців

Клініка, досі відкрита лише для держчиновників та депутатів, уже за рік має стати доступною для лікування усіх українців. У рамках реформи медичного відомства, де гроші ходять за пацієнтом, кожен хворий зможе лікуватись у чиновницькій клініці без будь-яких доплат. Чи готові до цього  у самій клініці – ТСН запитувала.    

Елітна клініка Феофанія за рік стане доступною для усіх українців

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції