Фігурант справи RosUkrEnergo вимагає допитати керівників "Газпрому"

Заарештованний митник Макаренко вважає, що топ-менеджери "Газпрому" можуть бути організаторами або підбурювачами продажу газу RosUkrEnergo.

Заарештований екс-заступник голови Держмитниці Анатолій Макаренко просить СБУ допитати як свідка голову правління "Газпрому" Олексія Міллера і його заступника Валерія Голубєва щодо обставин і умов укладання договорів, пов'язаних з газом RosUkrEnergo.

Про це йдеться у клопотанні адвоката Макаренка Юрія Сухого старшому слідчому СБУ, який розслідує кримінальну справу щодо нанесення збитків державі у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу.

На початку липня СБУ пред'явила звинувачення колишньому голові Державної митної служби Анатолію Макаренку в службовій недбалості при розмитнення в 2009 році 11 млрд кубометрів газу, приналежність якого оспорювалася компанією RosUkrEnergo.

Захисник Макаренка Юрій Сухов вважає, що топ-менеджери "Газпрому" (Олексій Міллер і Валерій Голубєв) можуть бути організаторами або підбурювачами злочину (продажу газу RosUkrEnergo).

Так, у своєму клопотанні слідчому СБУ Сухов вказує, що ініціатором поступки "Газпромом" "Нафтогазу" права вимоги від RosUkrEnergo і складання договорів купівлі-продажу газу було саме ВАТ "Газпром" в особі Голубєва, а також голови правління Міллера.

Сухов вважає, що допит Міллера і Голубєва зможе прояснити ситуацію щодо особливостей взаємин між "Газпромом" і RosUkrEnergo, а також узгодження між цими компаніями процедури поступки права вимоги і подальшого придбання "Нафтогазом" права на 11 млрд кубометрів газу.

Як повідомлялося, на початку червня Стокгольмський арбітражний трибунал у судовому розгляді між RosUkrEnergo і "Нафтогазом" з приводу експропріації газу в 2009 році зобов'язав "Нафтогаз" повернути RUE 12,1 млрд кубометрів газу до 1 вересня 2010 року.

Експерти стверджують, що виною такого скандального програшу в суді було те, що українська сторона до останнього моменту намагалася приховати деякі обставини справи.

Зокрема суду не повідомлялося про домовленості з російським "Газпромом" і керівництвом Російської Федерації. Це склало велику проблему для юристів, які не отримали достатніх аргументів для захисту національних інтересів.

Читайте також:

СБУ обшукає маєток Діденка

Рішення у справі RosUkrEnergo можуть визнати недійсним

Екс-заступник СБУ: арешти Діденка і Макаренка нейтралізують Тимошенко

Росія відхрестилася від причетності до газових схем RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: