Афера на $ 30 мільйонів. ГПУ дозволила екстрадицію хакера, якого розшукували США

Владислав Халупський перебував у розшуку за шахрайство на 30 млн доларів.

Генеральна прокуратура України задовольнила запит Сполучених Штатів Америки про видачу підозрюваного у шахрайстві Владислава Халупського.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

За його словами, Халупський перебував у розшуку за вчинення низки злочинів, у тому числі шахрайства з цінними паперами та змови з метою відмивання коштів на суму близько 30 мільйонів доларів.

Генеральною прокуратурою України задоволено запит Сполучених Штатів Америки про видачу Владислава Халупського, розшукува...

Опубліковано Юрієм Луценком 4 серпня 2017 р.

Владислав Халупський підозрюється у великій хакерській афері. Злочинна група за його участю нібито ламала комп'ютерні сервери піар-компаній і викрадала ще не опубліковані прес-релізи десятків корпорацій.

Через секретний сервер ці прес-релізи переправлялися трейдерам в Росії, Україні, Франції, на Мальті і у США.

Клієнти хакерської групи використовували інформацію, яка містилася в ще не опублікованих прес-релізах. За це шахраї отримували відсоток від угод. За даними американських правоохоронців, злочинці заробили близько 30 мільйонів доларів США.

Владислава Халупського затримали співробітники СБУ в Одесі у лютому 2017 року. Суд помістив його під домашній арешт, поки прокуратура розглядала запит про видачу підозрюваного США.

Халупський народився в Одесі, але у 1989 році виїхав до США, де влаштувався агентом нерухомості. Після розвалу СРСР працював ув Москві, потім знову повернувся до США.

Халупський має американське громадянство, але після арешту попросив громадянства України. У разі задоволення його прохання, видача підозрюваного була б неможлива.

Нагадаємо, у травні цього року суд у США засудив 29-річного киянина Вадима Єрмоловича до 30 місяців в'язниці за участь у великій хакерській атаці і шахрайстві з цінними паперами. У цій же справі проходить Халупський.

Залиште свій коментар