Human Rights Watch вказала Україні на проблеми зі ЗМІ і мігрантами

Human Rights Watch опублікувала доповідь, де зазначено, що в Україні є проблеми з правами людей.

Міжнародна правозахисна неурядова організація Human Rights Watch у понеділок опублікувала щорічну 21-у доповідь щодо дотримання прав людини в різних країнах світу за 2010 рік.

У розділі про Україну автори документа вказують на ряд проблем з правами людини, в той же час відзначаючи, що президентські вибори, які пройшли в лютому 2010 року" завершили період політичної нестабільності останніх років".

"В області прав людини в країні зберігалися такі проблеми, як упереджене ставлення до людей з іншим кольором шкіри, напади на іноземців з неслов'янською зовнішністю, обмеження державою свободи ЗМІ, а також комплекс проблем, пов'язаних з міграцією, включаючи доступ до системи надання притулку, умови вмісту в міграційних ізоляторах та гарантії захисту для представників уразливих груп", - сказано в доповіді.

Організація у своєму дослідженні зазначає, що в 2010 році багато газет і незалежні журналісти в Україні повідомляли про наростання тиску з боку силових структур, а деякі телеканали скаржилися на цензуру. Також відзначалася ескалація тиску і нападів на правозахисників. Так, Human Rights Watch нагадала про зникнення харківського журналіста Василя Климентьєва, побиття кримського правозахисника Андрія Федосова, кримінальну справу проти вінницького правозахисника Дмитра Гройсмана.

Що стосується міграційної політики, то в доповіді мова йде про проблеми в українській державі в системі надання притулку, а також недосконалому законодавстві у сфері міграції. "За підсумками відвідання України в червні 2010 року нами було виявлено, що багато мігрантів та шукачів притулку, яких затримують на українській території поблизу кордону зі Словаччиною та Угорщиною, або яких депортують з цих країн, піддаються недозволеному ставленню. В ізоляторах Держприкордонслужби і на допитах про канали нелегальної переправки людей виявлені випадки тортур електрошоком", - сказано в доповіді.

У доповіді також йдеться про те, що судова реформа в Україні проводиться занадто поспішно, без врахування думки і рекомендацій Венеціанської комісії.

"Серйозною проблемою залишалося упереджене ставлення до людей з іншим кольором шкіри, утиски з боку міліції та злочини на ґрунті ненависті по відношенню до осіб з неслов'янською зовнішністю та представників етнічних і релігійних меншин", - говориться в дослідженні Human Rights Watch.

649-сторінкова доповідь охоплює більше 90 країн і регіонів світу і підводить підсумки масштабної дослідницької роботи, що проводилася співробітниками Human Rights Watch у 2010 році.

Читайте також:

З Нового року в Україні обмежили свободу слова

Герман: Україна стане центром свободи слова

Регіонали визнали поразку в інформаційній війні з журналістами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: