Інтерпол перегляне запит РФ щодо затримання екснардепа Мельничука - Аваков

Інтерпол перегляне запит РФ щодо затримання екснардепа Мельничука - Аваков

Фото: УНІАН

Міністр внутрішніх справ назвав затримання Мельничука "провокацією РФ".

Генеральний секретаріат Міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол після звернення НЦБ Інтерполу в Україні вирішив переглянути запит РФ щодо оголошення у розшук і затримання колишнього командира батальйону "Айдар" та екснардепа Сергія Мельничука для перевірки його правової обґрунтованості та відповідності Статуту організації.

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

"Я, як міністр внутрішніх справ, звернувся до Генерального секретаря МОКП Інтерпол пана Юргена Штока щодо необхідності вироблення дієвого механізму блокування зловживання РФ своїми правами як держави-члена організації. Російська Федерація постійно зловживає інструментами Міжнародної організації кримінальної поліції (МОКП) Інтерпол для незаконного переслідування в інших країнах світу наших громадян, які протидіяли збройній гібридній агресії РФ у АР Крим, на території Донецької і Луганської областей, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України", - йдеться у його заяві.

За словами Авакова, чергову таку провокацію вчинено правоохоронними органами РФ щодо громадянина України Мельничука, колишнього народного депутата України, який був затриманий під час перетину грецько-болгарського кордону за сфабрикованими обвинуваченнями у нібито причетності до вбивства у квітні 2014 року у Ростовській області РФ.

"МВС України і Національне центральне бюро Інтерполу Національної поліції України заявляють про неприпустимість зловживання інструментами МОКП Інтерпол відповідно до ст.3 Статуту цієї організації, що забороняє політично вмотивоване переслідування осіб. Дипломатичними каналами йде активна робота для того, щоб громадянин України С.Мельничук зміг повернутися додому", - додав міністр.

Розшук Сергія Мельничука: у Греції затримали нардепа та колишнього командира Айдару

Розшук Сергія Мельничука: у Греції затримали нардепа та колишнього командира Айдару

Раніше повідомлялося, що 1 березня, в Греції на кордоні з Болгарією правоохоронці затримали колишнього народного депутата та екскомбата батальйону "Айдар" Сергія Мельничука. Затримання відбулося за карткою Інтерполу, яку подала Росія.

Ексдепутат повідомив, що перебуває у відділенні з 9-місячним сином та дружиною, яка перебуває на сьомому місяці вагітності.

Нагадаємо, 3 червня 2015 року Верховна Рада дала згоду на притягнення екскомбата до кримінальної відповідальності. Мельничука підозрювали у здійсненні низки кримінальних правопорушень, зокрема за ст. 257 (організація озброєної банди з метою нападу на підприємства, установи, організації або на окремих осіб, а також участь у такій банді або у здійсненому нею нападі) Кримінального кодексу України.

Улітку 2017 року в Києві на Мельничука напали "тітушки": вони розбили заднє бокове скло в його автомобілі, запустили в салон газ, порізали шини і почали стрілянину.

НАБУ розслідувало стосовно Мельничука кримінальне провадження за підозрою у декларуванні недостовірної інформації - він не задекларував корпоративні права на понад мільйон гривень.

Навесні 2018 року тоді вже позафракційний народний депутат Сергій Мельничук розбив до крові носа колишньому колезі по фракції Радикальної партії Олега Ляшка Дмитру Ліньку після сварки у прямому телеефірі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація