Клінтон: двері НАТО відчинені для України

Держсекретар США нагадала Києву про можливість вступу до Альянсу, але визнала, що останнє слово буде за Києвом.

США констатують збереження можливості вступу України до НАТО, незважаючи на відмову від цього напряму зовнішньої політики на законодавчому рівні.

Про це заявила держсекретар США Гілларі Клінтон у Києві на зустрічі з міністром закордонних справ Костянтином Грищенком. "Україна - вільна країна у виборі союзників... Двері НАТО відчинені, але вибір за вами", - сказала Клінтон.

При цьому вона зазначила, що США вітають продовження співробітництва між Україною й НАТО, зокрема проведення спільних навчань "Сі бриз".

Нагадаємо, 1 липня Верховна рада ухвалила закон "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", який передбачає остаточну відмову України від НАТО та набуття позаблокового статусу держави.

Разом із тим, документ передбачає забезпечення повноправної участі України в загальноєвропейській та регіональних системах колективної безпеки, набуття членства у Європейському Союзі при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Російською Федерацією, іншими країнами СНД, а також з іншими державами світу.

Читайте також:

Рада остаточно відмовилася від НАТО

Гілларі Клінтон прибула в Україну

Експерт: Україна втратила свободу маневру у взаєминах з Росією

ВідеоКлінтон: двері НАТО відчинені для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: