Комбат "Донбасу" розкрив подробиці бою за Іловайськ

Комбат "Донбасу" розкрив подробиці бою за Іловайськ

Штурм міста здійснювали лише 340 осіб, коли повинні були брати участь 800.

Командир батальйону"Донбас" Семен Семенченко виклав подробиці проведення операції зі звільнення Іловайська від бойовиків.

Як пише Семенченко на своїй сторінці у Facebook, спочатку планувався штурм міста загоном з 800 бійців, сам план операції був погоджений і затверджений керівництвом АТО, а безпосереднє командування здійснював генерал Збройних сил України.

Але на штурм міста, "з різних причин", як уточнює комбат "Донбасу", пішло лише 340 чоловік. Ними, ще в перший день штурму, було взято дві третини міста, а 19 серпня місто повністю контролювався силами АТО. Після чого бойовики, за підтримки артилерії і танків, атакували бійців добровольчих батальйонів. Сам Семенченко отримав численні осколкові поранення і був евакуйований в госпіталь.

Як заявляє комбат, "Донбас" почав отримувати втрати лише під час оборони зайнятих позицій силами, яких явно було для цього недостатньо. Як заявляє Семенченко, він почав викликати підкріплення, але в місто прийшли лише підрозділи інших добровольчих батальйонів, які були посилені армійської бронетехнікою. 

"А потім "відійшли "підрозділи ЗСУ, які повинні були прикривати нам тил. Ні, я впевнений, що такого наказу у них не було. Вони просто "відійшли" та деяких ловили, аж за 150 км від місця дислокації. А потім ударив ворог від Новозовска, а потім із Моспине на Старобешеве. І ми потрапили в оперативне оточення. І отримали останній наказ "триматися", - пише Семенченко.

Попри гостру нестачу боєприпасів, силовики продовжували утримувати місто, отримуючи повідомлення про швидке прибуття підкріплення. При цьому, після того, як противник придушив українську артилерію, бійців в Іловайську почали "методично розстрілювати" з РСЗВ "Град" і "Ураган".

"А потім була бригада Нацгвардії, яку відправив до нас міністр МВС і командувач Нацгвардії на допомогу. А потім незрозумілий наказ розгорнути її на 180 градусів. Наказ командувача АТО", - розповів командир батальйону" Донбас".

 
публикация Семена Семенченко.

Раніше, Семен Семенченко повідомляв, що при спробі виходу з оточення бійці добровольчих батальйонів та Збройних сил України потрапили у засідку.

Нагадаємо, що, як передає РНБО, за останню добу загинули десять військовослужбовців.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів