Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Котли тривалого горіння стали економним варіантом опалення будинку

Фахівці порталу All.biz розповіли про те, як заощадити на опаленні приватного будинку.

Постійне подорожчання газу і електрики змушує шукати альтернативні способи опалення. І не завжди вітряк спільно з сонячною батареєю і тепловим насосом буде настільки ж ефективним, як і звичайний твердопаливний котел. А щоб не кидати роботу для переходу на посаду домашнього кочегара, варто звернути увагу на котли тривалого горіння. Адже це зручний і економічний спосіб обігріти приміщення.

Від котеджів до елітних стаєнь — котли стають все популярнішими

Деякі моделі дозволяють забути про завантаження котла на тиждень. Досягається це завдяки простому, але надійному пристрою топки, куди подається дозована кількість повітря. Спеціальна форсунка опускається в міру прогорання палива. Таким чином можна регулювати інтенсивність згоряння його верхнього шару.

"Годувати" такі котли можна буквально всім — від вугілля до деревних відходів. Але потрібно дотримуватися головного правила експлуатації: топити бажано тільки основним паливом, підмішуючи другорядне в кількості до 30 %.

Наприклад, Liepsnele L-20 використовує дрова і деревні відходи: тирса, стружка, а також пелети і брикети з цих же відходів. Це дозволяє значно економити на опаленні, адже відходи коштують значно дешевше деревини. Але при завантаженні обидва види палива слід змішувати, підсипаючи стружку до звичайних дров.

На одній закладці котел спокійно працює до 36 годин, забезпечуючи 91-95 % ККД і обігріваючи до 100 кв. м. При цьому простий механізм регулювання тяги не вимагає підключення до електрики, роблячи котел повністю енергонезалежним.

Нове слово в опаленні — печі "Булерьян"

На http://www.ua.all.biz/ можна знайти як звичні котли, так і все більш популярні канадські печі "Булерьян". Цей тип печей відрізняється своєю оригінальною конструкцією і відносно простим принципом роботи.

 

За рахунок конвекції піч нагріває безпосередньо повітря, прогріваючи повністю застиглі приміщення всього за 20-25 хвилин. При цьому корпус не розжарюється, і, як результат, кисень не спалюється. А закрита топка і камера згоряння газу гарантують достатню безпеку при експлуатації.

Повної закладки печі вистачає для роботи до 12 годин у режимі тління. Це прекрасна альтернатива тепловим газовим і дизельним печам, адже "Булерьян" не викидає в повітря чадний газ, небезпечний для здоров'я.

Такі печі відмінно підходять для опалення не тільки на дачах, а й складах, виробничих цехах і навіть теплицях. Завдяки "всеїдності" печі працюють як на дровах, так і на відходах, забезпечуючи економічність і високий ККД — до 80 %.

Правильно підібравши котел або піч, можна насолоджуватися теплом і затишком навіть взимку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції