Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
КраЗ випробував перший український безпілотний броньовик

Він оснащений тепловізором, відеокамерою з охопленням 360˚, переднім і заднім радарами для виявлення перешкод, далекоміром та ємнісним датчиком присутності людини в радіусі 18 метрів.

Компанія "АвтоКрАЗ" та запорізька інжинірингова компанія "Інфоком Лтд" завершили роботу над новим українським "безпілотним автомобілем". Він був розроблений на базі армійського броньованого автомобіля КрАЗ-Спартан.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

Зазначається, що КраЗ обладнаний автопілотом та вже готовий поповнити лави української військової техніки. Наразі вже завершені всі налагоджувально-випробувальні роботи по проекту "Безпілотний автомобіль КрАЗ".

"Перший "розумний" вітчизняний автомобіль спеціального призначення створено на базі армійського броньованого автомобіля КрАЗ-Спартан. Новаторський для країни проект вдалося реалізувати, завдяки тісній співпраці єдиного українського виробника вантажної техніки - ПАТ "АвтоКрАЗ", і Запорізької інжинірингової компанії "Інфоком Лтд", - йдеться у повідомленні.

У відомстві розповіли, що вітчизняний автопілот Pilotdrive, встановлений на КрАЗ-Спартані, оснащений комплексом спеціальних датчиків, що дозволяють автомобілю легко орієнтуватися в дорозі.

"Сюди входить тепловізор із системою автоматичної цілевказівки і захоплення, відеокамера з охопленням 360˚, передній і задній радари для виявлення перешкод, далекомір, ємнісний датчик присутності людини в радіусі 18 метрів. Завдяки системі Pilotdrive, КрАЗ-Спартан легко розпізнає ширину дороги, а також перешкоди, що знаходяться навколо нього. Система аналізу і прийняття рішень спрацьовує за долі секунди, що дозволяє автомобілю миттєво реагувати на перешкоди", - додали у відомстві.

Варто зауважити, що управління беспітоним КрАЗ-Спартаном може здійснюватися за допомогою планшета, "розумної" рукавички" або операторської станції.

"Зв'язок із автомобілем здійснюється за цифровими радіоканалами передачі даних WiFi/Wimax, радіус зв'язку від 10 км до 50 км. Додатково безпілотник оснащений програмно-апаратним комплексом "SmartDrive" і навчанням у реальному режимі часу "Teach-inDrive", в якому система запам'ятовує заданий маршрут. Координати проходження для занесення в базу передаються по GPS через супутник", - додали у прес-центрі.

Презентація інноваційного українського продукту - першого вітчизняного "безпілотника" КрАЗ-Спартан, відбудеться на виставці "Зброя та безпека", яка проходитиме в Києві 11-14 жовтня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції