Майже 60% українців проти продажу землі – опитування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Більшість людей не схвалюють ухвалений у першому читанні закон.

Більшість громадян України виступають проти відкриття ринку сільськогосподарських земель і висловилися би саме так, якщо проводився би референдум на цю тему. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Так, у результатах дослідження соціологів йдеться, що ухвалення Верховною Радою закону про ринок землі в першому читанні підтримали 29% опитаних, а не підтримали вдвічі більше респондентів – 64%.

Якби референдум щодо продажу землі відбувся найближчої неділі, "за" проголосували б 22% українців, 59% – "проти", не брали б участі в голосуванні ще 14% опитаних.

У разі відкриття продажу земель іноземцям, 43% респондентів покладали б відповідальність за це на Верховну Раду; 17% – на уряд; 51% – на президента; 10% – на Конституційний суд; 14% – на партію "Слуга народу"; 14% – на правоохоронні органи (ГПУ, МВС); 10% – на Верховний суд.

Проводилося опитування методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів від 22 до 25 листопада. Загалом було проведено 1500 інтерв'ю. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України, не враховуючи тимчасово окуповані території. Похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%.

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року. 

Відео У парламенті назвали умови для референдуму про продаж землі іноземцям

Відбудеться він лиш тоді, коли українці "побачать ринок землі на практиці і зможуть зробити власні висновки", повідомили в комітеті з питань економічного розвитку. Тобто референдум відбудеться за 2 чи 3 роки після того, як реформа запрацює. Поки законопроект про відкриття ринку землі ухвалили у першому читанні.  

У парламенті назвали умови для референдуму про продаж землі іноземцям

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції