Куратор групи перебував у російському Бєлгороді.

На Харківщині викрили та припинили діяльність  агентурної мережі російської військової розвідки.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець Харківщини за завданням російських кураторів створив агентурну мережу з вісімнадцяти людей. До її складу входила агентурно-бойова група та інформатори.

Куратор групи перебував у російському Бєлгороді. Співробітники спецслужби зафіксували неодноразові "візити" ватажка групи до Росії для отримання завдань.

Правоохоронці затримали організатора мережі після отримання таємних даних стосовно військових розробок у рамках Державного оборонного замовлення.

"Під час обшуків за місцем проживання зловмисника співробітники СБ України вилучили комп'ютерну техніку та мобільні телефони, надані представниками російських спецслужб для передачі розвідувальних даних. В організатора також виявлено чотирнадцять носіїв інформації, у тому числі з відомостями з грифом обмеження доступу, адреси електронних скриньок з паролями та паролі кодування даних для зв'язку з розвідкою РФ", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, було одночасно проведено обшуки за місцями проживання інших учасників агентурної мережі, встановлених українською контррозвідкою, під час яких задокументовано докази роботи на спецслужби РФ.

Співробітники СБ України також виявили в одного із членів агентурно-бойової групи координати схованки зі зброєю та боєприпасами для здійснення диверсій. Правоохоронці вилучили зі схрону два гранатомети РПГ-22, чотири гранати Ф-1 та РГД-2 із запалами та тротилову шашку.

Слідчими СБУ оголошено про підозру в скоєнні злочину, передбаченому ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада), організатору та шести учасникам агентурної мережі. Стосовно інших зловмисників тривають відповідні процесуальні дії.

Нагадаємо, раніше на Запоріжжі затримали інформатора так званої "інформаційної служби політвідділу міністерства оборони" терористичної організації "ДНР"

Залиште свій коментар