На Прикарпатті зсуви ґрунту можуть накрити десятки хат

На село Тисів на Прикарпатті насувається гора. Якщо не зупинити зсув ґрунту, він може поховати під собою кілька хат і відрізати від будь-якого сполучення ще півсотні житлових будинків.

На Прикарпатті, жителі Тисова добираються до своїх будинків вже більше року по багнюці, попри гору, яка почала сунутися. Якщо зсув не зупинити, гора накриє ці хати, а заодно відріже від будь-якого сполучення мешканців шістдесяти будинків, де живуть дві сотні селян, третина з яких – діти.

Комісія підтвердила, що ці зсуви – стихійне лихо.

Під час останнього, вже четвертого зсуву, гора потягла за собою просто на Миколине обійстя багатотонну вантажівку та екскаватор, що працювали поруч. Зачепили хату і паркан.

Укріплювальні роботи у Тисові почалися ще до Нового Року. З держбюджету виділили три мільйони шістсот тисяч гривень, але гора все одно сунулась. Селяни вирішили - підрядник халтурить.

"Залили разом з грязюкою... Весь бетон он по дорогах! Дотепер ніхто не відкачував воду", - скаржиться місцевий житель Микола Процевич.

Іван Яцинин сільський голова Тисова, запевнив, що підрядників по 2-3 місяці не було. "Приїхали, поїхали! День поробили і поїхали..", - стверджує він.

У свою чергу підрядники визнають, що роботи дійсно затяглися, і запевняють, що це через погоду та селян. Мовляв, дехто погрожував і заважав працювати. Щоправда, стверджують, якість підпірної стінки - відповідає затвердженому проекту.

За словами заступника директора фірми-підрядника Бориса Байляка,"проект передбачає не менше 1,5 метри в твердій породі, що в нас і є".

"Погода непередбачувана. Щойно починають підкопувати, а ще тривалі дощі – гора їде. Що заважає вкладатися в графік", - зазначив Леонід Роїк начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Болехівської міської ради.

За їх словами, якщо погода дозволить, перший етап робіт закінчать наступного тижня. Тимчасові опори зупинять зсувні процеси. Однак, щоб вирішити цю проблему, потрібен ще мільйон гривень, а грошей наразі немає.

Читайте також:

На Прикарпатті знайшли масове поховання жертв НКВС

Екологічну проблему Калуша вирішать за китайські гроші

На Прикарпатті селяни 9 годин тримали у облозі міліцейську машину з затриманим

ВідеоГора насувається на село Тисів на Прикарпатті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: