Новий закон про місцеві вибори набув чинності

Зміни до закону про місцеві вибори набули чинності: 31 жовтня балотуватися до місцевих рад зможуть і "молоді" партії.

Зміни до закону про місцеві вибори, підписані 30 серпня президентом Віктором Януковичем, набули чинності. Нові "правила гри" на місцевих виборах оприлюднені в офіційному парламентському виданні "Голос України".

30 серпня на позачерговій сесії Верховна рада підкоригувала правила проведення місцевих виборів, запланованих на 31 жовтня 2010 року. Законопроект, зареєстрований нардепом від Партії регіонів Олександром Єфремовим, був ухвалений за основу і в цілому.

"Деякі положення Закону вимагають змін у зв'язку з їх невідповідністю демократичним принципам і міжнародним стандартам. Передусім, це стосується закріпленого в Законі дискримінаційного критерію, за яким тільки місцеві організації партій, зареєстрованих не пізніше, ніж за 365 днів до дня виборів, мають право висувати кандидатів на місцевих виборах", - наголошував автор.

Прийняті зміни, серед іншого, знімають обмеження на можливість участі в місцевих виборах тільки тих партій, які створені більш ніж за 365 днів до виборів. Це нововведення дозволить взяти участь у виборах "молодим" політичним силам - "Сильній Україні" Сергія Тігіпка, "Фронту змін" Арсенія Яценюка та "Громадянській позиції" Анатолія Гриценка. Водночас в опозиції стверджують, що Партія регіонів ініціювала зміни до закону, щоб пустити на вибори "малі" політичні сили, аби вони відбирали голоси у партії Юлії Тимошенко "Батьківщина".

Крім того, змінено принцип формування складу територіальних виборчих комісій - він збільшений до 18 осіб. Право подавати кандидатури для формування комісій надане не лише місцевим організаціям партій, представлених у Верховній раді поточного скликання, але і всім місцевим організаціям політичних партій України.

Всього до закону внесено 55 змін, більшість з яких носять несуттєвий, технічний характер.

Читайте також:

Литвин спрогнозував звільнення низки міністрів після виборів

Янукович узаконив нові правила місцевих виборів

Рада дозволила Яценюку й Тігіпку йти на вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: