Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Підприємець відсудив собі сільраду на Херсонщині

Від неї до окупованої території Криму близько кілометра.

На Херсонщині голова акціонерного товариства відсудив приміщення в сільради. Судова тяганина між громадою села Преображенка та підприємством, що успадкувало радгоспне майно, тягнулася з десяток років, а крапку в цій історії нещодавно поставив Одеський апеляційний суд, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У будівлі сільради обслуговують жителів семи сіл. Новина про те, що вона тепер має приватного власника, неабияк обурила людей. "Вона будувалася суто для сільської ради, без ніяких розмов", - кажуть вони. Селяни наполягають, що приміщення має використовуватися саме за цим призначенням.

ВідеоГолова акціонерного товариства відсудив приміщення в сільради на Херсонщині

Судова тяганина між громадою села Преображенка та підприємством, що успадкувало радгоспне майно, тягнеться з десяток років. І крапку в цій історії нещодавно поставив Одеський апеляційний суд. Будівлю сільради, де обслуговують жителів семи сіл об’єднаної громади, віддали підприємцю.  

Голова акціонерного товариства відсудив приміщення в сільради на Херсонщині

Двоповерхову будівлю на 150 квадратних метрів збудували у 1980-х роках. Після розпаду радгоспу-мільйонера "Червоний чабан" там створили акціонерне товариство, селяни самі обрали його голову – такого ж простого хлопця, як і вони самі. "Він, коли будувалася ця будівля, він був ніхто, він був звичайний свинарем", - пригадують вони. Але згодом голова товариства викупив у людей більшість акцій, тож тепер вони не можуть впливати на діяльність підприємства, ферми та гаражі котрого вже зруйновані та розібрані: "Було 150 машин, 120 тракторов, 43 комбайна. Нікому з акціонерів нічого не дісталося. Навіть лопати ніхто не взяв".

Відколи радгоспне майно перейшло у приватні руки, почалися суди, що тривають донині. "Будівля постійно була в судах, намагалися забрати, до мене іще судилися тут двоє голів ще, виходить, і я дев’ять років", - каже голова Мирненської об’єднаної громади Андрій Сучок. Останнє рішення надійшло від Одеського апеляційного суду – будівлю сільради фактично визнали власністю підприємства.

Фотогалерея На Запоріжжі невідомі підпалили сільраду "коктейлями Молотова" (3 фото)

Для чого його керівнику ще й будівля сільради, люди тільки припускають: продати, розібрати або зробити там свій офіс з видом на завод "Кримський Титан". Від села до лінії розмежування з окупованим Кримом усього 800 метрів, навколо прикордонна зона. Власник акціонерного товариства коментарів не дає, бо терміново виїхав у відрядження, секретарка номер телефона шефа не дає, а юрист відповідає просто: "Я нічого не буду говорити. Бо не хочу".

Селяни звернулися до вищого господарського суду, прокуратури та поліції, бо начебто підприємство, що намагається відсудити сільраду, ще й не платить податок за землю, на якій розташовані приватизовані раніше будівлі. Тож протистояння триватиме, як і з’ясування права власності на споруду.

Кореспондент ТСН Олена Ваніна

Залиште свій коментар

Вибір редакції