Головні версії вбивства Бузини

Дата публікації
Перегляди
4703
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Головні версії вбивства Бузини

Офіційна версія говорить про замовне вбивство / Фото: facebook.com/buzina.org

Російський слід, Антимайдан чи самовідстріл регіоналів.

Оприлюднено популярні версії вбивства журналіста та письменника Олеся Бузини, якого застрелили у четвер 16 квітня у Києві біля його будинку на вулиці Дегтярівській, коли он вийшов на пробіжку. Журналіста застрелили двоє невідомих у масках із "Форда Фокус", який слідкував за будинком Бузини протягом кількох днів. Наразі вбивць не знайшли, проте знайшли біля гуртожитку КНЕУ кинутий "Форд", з якого начебто стріляли в Бузину. Наразі в прокуратурі створена група, яка займається розслідуванням справи.

Офіційна версія

Згідно із офіційною версією МВС, вбивство Бузини було замовним і пов'язано із професійною діяльністю журналіста. Одночасно міліція розглядає версію неприязного ставлення до жертви. У МВС повідомляють, що за два дні до вбивства Бузини на одному із сайтів була оприлюднена його домашня адреса, де він і був застрелений.

Російський слід

Версія так званої "російської руки" чи "кремлівського сліду" наразі найбільш популярна. Зокрема, політичний оглядач Олег Пономар зауважує, що хоча вбивство українського журналіста відбулося під час "Прямої лінії" з президентом РФ, для Путіна це ніби й не стало новиною:  "З Бузиною негарно вийшло. Подиву не було зіграно. Буденно. Палево. Меседж - і в Україні політичні вбивства. Цю версію підтримує й незалежний журналіст та колишній співробітник МВС РФ Дмитро Флорін, який додав, що росіяни сприйняли розстріл Бузини як особисту втрату. "Не здивуюся, якщо завтра за указом Кремля по всій Росії пройдуть масові "акції протесту" з вимогою припинити вбивства незалежних журналістів в Україні", - коментує журналіст. Володимир Фесенко, зокрема, вважає, що вбивство Калашнікова та Бузини – це ритуальні жертви, через які Росія "намагається намагається не просто дестабілізувати ситуацію в Україні, вона штучно створює підтвердження своєї ідеологічної пропагандистської концепції".

Антимайдан

Екс-регіонал Тарас Чорновіл  сумнівається, що вбивство Бузини зумовлено суто політичними причинами. Він пов'язує смерть українського журналіста із його діяльністю на Антимайдані, а саме із організацією звезення ті тушок. На думку Чорновола, Бузина міг не розрахуватися із частиною представників криміналітету. Цю версію спочатку підтримував й радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. "Всім, хто мав стосунок до організації і фінансування Антимайдану або іншим протиправним діям проти Майдану і відчуває загрозу життю, прохання звертатися в правоохоронні органи, щоб не піти шляхом Калашнікова та Бузини", - написав Геращенко на своїй сторінці у Facebook. Проте наразі Геращенко схиляється до версії "кремлівського сліду", пояснивши, що Росії вигідно показати, як нова українська влада відстрілює представників старої.

Самовідстріл регіоналів

Екс-генпрокурор Святослав Піскун відкидає причетність Росії до вбивства Бузини та вважає, що це самовідстріл регіоналів, які позбуваються тих людей, які володіли великою кількістю інформації.

Нагадаємо, що мама Олеся Бузини прокляла рід убивць "до двадцятого коліна".

За океаном допускають, що у гучних вбивствах останньої доби, можливо є російський слід

За океаном допускають, що у гучних вбивствах останньої доби, можливо є російський слід

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4703
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація