Правозахисники "роздягнуть" перед Радою владну мораль

Правозахисники "роздягнуть" перед Радою владну мораль

Ілюстрація

Громадські активісти, правозахисники і журналісти пікетуватимуть Раду з вимогою не приймати зміни до закону "Про захист суспільної моралі". 

У середу, 9 листопада, у день парламентських слухань про стан суспільної моралі правозахисники, журналісти, громадські активісти проведуть акцію з вимогою відкликати законопроект №7132 про внесення змін до закону "Про захист суспільної моралі".

Вони вимагатимуть не допустити створення державного органу цензури та пропаганди під вивіскою Національної комісії із захисту суспільної моралі.

За годину до початку парламентських слухань про стан суспільної моралі Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) проведе пікетування Верховної Ради.

Там вважають, що ухвалення змін до цього закону неминуче призведе до відновлення тоталітарного контролю над світоглядом українців і унеможливить існування вільної думки.

Втрата незалежності засобів масової інформації, контроль за діяльністю журналістів під виглядом моніторингу їх відповідності критеріям "суспільної моралі", постійна загроза знищити будь-яке видання, телерадіокомпанію чи веб-сайт - це лише найменші із ризиків, які несе в собі ухвалення згаданого законопроекту, вважає НМПУ.

До них приєднається Центр інформації про права людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Правозахисний центр "Поступ", які під стінами Верховної Ради публічно роздягатимуть владну мораль в рамках вуличної акції-перфоменсу.

Мета акції - продемонструвати законодавцям, що чиновники не мають права нав'язувати українцям свою мораль, адже вони самі аж ніяк не моральні авторитети. В рамках акції присутні зможуть переконатися в тому, що українська влада сама є порушником всіх загальноприйнятих норм моралі.

Потім під стінами Верховної Ради відбудеться брифінг, на якому голови цих організацій проведуть брифінг, на якому роз'яснять, які небезпеки несуть ці зміни до закону "Про захист суспільної моралі" у разі їх прийняття.

Рада хоче заборонити порнографію, використання "нецензурних лайливих і брутальних слів.." у друкованих, електронних засобах масової інформації та в Інтернеті, а також передбачити покарання за екстремістську та образливу інформацію і пропаганду насильства.

Проте, як вважають "Репортери без кордонів", в законі дуже розмите поняття контенту, який підлягає забороні, можливість блокування веб-сайтів без рішення суду, й ігнорування права громадян на інформацію, що становить величезну загрозу свободі слова в Україні. Проти прийняття цього закону у такому вигляді виступив проти спікер парламенту Володимир Литвин, а також багато письменників, журналістів і правозахисників.

Читайте також:

"Репортери без кордонів" закликали Раду лишити порносайти в спокої

У рейтингу свободи слова Україна опустилася нижче за Ірак

Герман зізналася, що порно зацікавило б її 20 років тому

Повʼязані теми:

Наступна публікація