"Різники": кривава місія маніяка Онопрієнка

"Різники": кривава місія маніяка Онопрієнка

Серійний убивця Анатолій Онопрієнко / Фото: УНІАН

ТСН розпочинає показ нового серіалу журналістських досліджень - "Різники". Матеріали про маніяків та серійних убивць і їхню психологію - світ душогубів зсередини. Перша історія про криваву місію маніяка Онопрієнка.

1995-1996 рр. Вже понад 15 років люди оплакують рідних, яких забрав жорстокий убивця. Якщо зібрати всі виплакані сльози, з них, мабуть, утворилося б озеро, в якому вони і досі воліли б утопити Анатолія Онопрієнка.

У селі Братковичі Городоцького району Львівської області селяни кажуть, що за ввесь час Другої світової тут померло менше людей ніж за ті два дні, коли орудував маніяк. Вільно пройти головною дорогою села, тоді - у 1995-му, практично було не можливо. Усюди блок-пости, усюди солдати, перевірка документів.

Так село прожило в облозі кілька тижнів: озброєні солдати та бронетехніка, цілодобові чергування. Військові тут були, лише щоб заспокоїти селян. Бо ніхто тоді ще не знав, хто полює на людей, хто лишає за собою гори трупів і вирізає в сім'ях навіть дітей.

Що ж змусило Онопрієнка вбивати ? Можливо, нещасливе дитинство. Певний час він провів у притулку. Вчився посередньо. Особливих здібностей не виявляв. Та в дорослому житті влаштувався непогано. Ходив у закордонні плавання. Заробляв контрабандою. Може звідти і починається його шлях убивці. Принаймні, тоді Онопрієнко уперше згадує про невідомі голоси.

Він іде з флоту через конфлікт. Працює в кількох місцях - навіть пожежником. Потім купує ВАЗівську дев'ятку і починає свою гру в маніяка.

Безжально вбивши дев'ятьох людей, Онопрієнко вирішує втекти за кордон. Його життя там - вкрите таємницею. Сам же запевняє, що за 6 років мандрів навіть мухи не образив. У 1995-ому убивати він повернеться в Україну. Влаштовує справжню різанину - за рік - 43 людей.

Гроші Анатолія і не цікавили. Пізніше убивця зізнається, що збагачення було на десятому плані. А свої жорстокі розправи він назве небесною карою. Себе ж зарахує до святих.

На допитах Онопрієнко ледь не щоразу вигадуватиме собі новий образ. І карав часто з особливою жорстокістю. Це він списував на експеременти, які проводять з ним та його жертвами вищі сили. Це вони хотіли дізнатися, на що здатне людське тіло. А його використовують як інструмент.

Продовження кривавих спогадів дивіться у наступному сюжеті  ТСН "Різники" – 31 серпня о 19:30.

Також ви побачите, як спіймали кривавого душогуба Анатолія Онопрієнка і чому він убивав - коментарі психологів та лікарів. І найцікавіше – ТСН навчить вирізняти маніяків серед собі подібних.

Читайте також:

Збочений маніяк

У столиці орудує маніяк

Поблизу Нікополя затримали маніяка

Маніяк Фрітцль назвав себе "природженим ґвалтівником"

ТСН: "Різники". Серія 1

ТСН: "Різники". Серія 1

Повʼязані теми:

Наступна публікація