СБУ оголосила Мельниченка у розшук

СБУ оголосила Мельниченка у розшук

Микола Мельниченко / Фото: AFP

Раніше стосовно Мельниченка було обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд, а після того, як він не з'явився до слідчого, було ухвалено рішення про його примусову доставку.

Служба безпеки України оголосила 23 вересня в розшук колишнього співробітника президентської охорони Миколу Мельниченка. Про це на брифінгу повідомив генеральний прокурор Віктор Пшонка.

"Розслідує кримінальну справу (проти Мельниченка) Служба безпеки України. І його дійсно з 23 вересня оголошено в розшук", - сказав він.

Генпрокурор зазначив, що раніше стосовно Мельниченка було обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд, а після того, як він не з'явився до слідчого, було ухвалено рішення про його примусову доставку.

Однак співробітники правоохоронних органів не змогли знайти Мельниченка, після чого слідчий видав постанову про оголошення його в розшук.

При цьому Пшонка не повідомив, чи мова йде про розшук Мельниченка на території України чи про міжнародний розшук, а також уникнув відповіді на питання про можливе місцеперебування Мельниченка.

Водночас генпрокурор повідомив, що для того, щоб знайти Мельниченка, знадобиться небагато часу.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Мельниченка оголосили у міждержавний розшук за зраду.

11 жовтня адвокат Мельниченка Микола Неділько заявив, що його підзахисний перебуває за кордоном. Такий крок екс-співробітника президентської охорони Неділько пояснив тим, що в Україні є реальна загроза його життю.

23 червня Печерський районний суд Києва оголосив своє рішення, яким визнав незаконним постанову Генпрокуратури про закриття кримінальної справи проти Мельниченка і скасував її.

Справу проти Мельниченка було порушено за частиною 2 статті 328 Кримінального кодексу (розголошення держтаємниці), частиною 1 статті 358 (підробка документів), частиною 3 статті 365 (перевищення влади або службових повноважень).

16 вересня 2000 року зник журналіст Георгій Гонгадзе, згодом в лісі під Києвом знайшли його обезголовлений труп. Зі зникненням Гонгадзе в Україні розгорівся політичний скандал навколо можливої причетності до цього вбивства президента Леоніда Кучми, а також Володимира Литвина, який був той час головою Адміністрації президента, та Леоніда Деркача, який займав посаду голови СБУ.

Значною мірою скандал із приводу причетності зазначених осіб ґрунтувався на плівках Мельниченка.

Читайте також:

Адвокат: Мельниченко дізнався, що його хочуть прибрати, і заліг на дно

Джерело: розшукуваний Мельниченко сховався за кордоном

Мельниченку закрили виїзд з України

Мельниченко вважає суддю Тимошенко інтелігентним і гуманним

СБУ оголосила Мельниченка у розшук

СБУ оголосила Мельниченка у розшук

Повʼязані теми:

Наступна публікація