Контррозвідка СБУ продемонструвала свою нову "здобич" - шпигуна із Донецька

Він намагався отримати дані щодо військових частин та з'єднань.

У четвер, 13 липня, СБУ викрила та затримала "на гарячому" шпигуна-агента спецслужб Російської Федерації.

Про це ТСН.ua повідомили у контррозвідці СБУ.

Чоловік намагався отримати таємну документацію у військовій сфері та здійснити вербування представника Міністерства оборони.

Безпосереднім виконавцем цих розвідакцій виступав громадянин України, уродженець та мешканець Донецька, який за завданням російських спецслужб намагався отримати інформацію розвідувального характеру щодо військових частин та з'єднань.

Він хотів дізнатися все про особовий склад, забезпечення, дислокації, озброєння та переміщення вздовж лінії розмежування, відомості щодо постачання до України військового озброєння і техніки НАТО, проведення навчання "Sea Breeze - 2017", а також даних на офіцерів-інструкторів зі США.

Згідно з попередньою оцінкою фахівців, переважна більшість вказаних відомостей має гриф "таємно".

Шпигун встановив конфіденційні стосунки з екс-офіцером ЗСУ та намагався через нього отримати таємні матеріали, що циркулюють в Генштабі та дані на секретоносіїв з числа посадовців Міноборони.

За збір інформації йому було обіцяно гроші, які мали перераховуватись на спеціальний банківський рахунок.

Затриманому вже голосили підозру у держзраді.

Нагадаємо, на Донбасі СБУ ліквідувала агентурну мережу російських спецслужб. Зазначається, що через знайомих, які перебувають на тимчасово окупованих терористами територіях, російські спецслужби завербували двох мешканців Лисичанська та Костянтинівки. Вони отримали завдання від російських кураторів, які маскувалися у Луганську під "дахом правоохоронних органів" так званої "ЛНР", створити розгалужену мережу інформаторів на підконтрольній українській владі території Донбасу. 

Залиште свій коментар