Спалах кору в Україні. Як вберегтися від небезпечного вірусу

Дата публікації
Перегляди
27к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Спалах кору в Україні. Як вберегтися від небезпечного вірусу

Фото: ТСН.ua

9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. 

Після Нового року на Дніпропетровщині зафіксували спалах кору. Занедужали 63 людини, з яких 41 – це діти.

За даними медиків, кір був завезений із Києва до Кам’янського, далі до Кривого Рогу і вже звідти спалах розповсюдився у Дніпрі.

За кілька днів з'явилося повідомлення і про спалах кору у столиці. При чому дітей, які опинилися в дитячій інфекційній лікарні з діагнозом кір, об'єднувало ще дещо – всі вони напередодні Нового року відвідали цирк "Кобзов" на Контрактовій площі.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила киянка Тетяна Клішина, мама одного із малюків, який захворів.

"Симптоми захворювання у всіх з'явилися в 29-31 числах грудня 2017 року. І всі хворі діти до одного (які з нами в палаті) відвідували цирк "Кобзов" на Контрактовій площі у різні дні (що виключає випадкове зараження від людини, що сиділа поруч), в районі 20-25 грудня 2017 року", - повідомила Клішина.

У МОЗ підтверджують, що 2017 року ситуація з захворюваністю на кір в Україні доволі складна.

"На 1 листопада в Україні на кір захворіла 2381 людина. Це у 70 разів більше, ніж минулого року. Здебільшого хворіють діти, проте реєструється багато випадків захворювання серед дорослих", - йдеться у повідомленні міністерства.

Найвищі показники захворювання спостерігаються у західних регіонах та Одеській області, що поступово поширюються на інші регіони. За 10 місяців 2017 року в Івано-Франківській області захворіли 877 людей, у Закарпатській – 265, Львівській – 61, Тернопільській – 96, Одеській - 767. В інших регіонах реєструвались поодинокі випадки, окрім Луганської. У Києві зафіксували 53 випадки кору, для порівняння минулого року за цей період захворіли лише двоє.

В Одесі від ускладнень кору померло вже п'ять осіб, в тому числі троє дітей. Станом на початок січня діагноз кір поставлено більше 700 особам. У зв'язку з несприятливою епідеміологічною ситуацією, міська влада прийняла рішення продовжити шкільні канікули на тиждень.

На Дніпропетровщині люди масово почали хворіти на кір

На Дніпропетровщині люди масово почали хворіти на кір

У МОЗ заявили, що цей спалах кору був прогнозованим. Його пояснюють низьким охопленням профілактичними щепленнями дітей та циклічністю цього захворювання. 

"За останні 15 років фіксували три епідемічні підйоми кору з періодичними циклами у 5-6 років: у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів", - йдеться у повідомленні МОЗ.

А щодо вакцинації, то більшість хворих зараз (понад 86%) – це люди, які не були повністю захищені щепленням (двома дозами вакцини проти кору, краснухи і паротиту КПК).

"Кір – це небезпечне захворювання, що вражає не лише дітей, а і дорослих, не захищених вакцинацією. Менше половини українських дітей були щеплені від кору за календарем минулого року. Усі дорослі і діти в разі відсутності вакцинації є у групі ризику, і про це важливо нагадувати пацієнтам, батькам. З 1000 людей, які заразилися кором, один помирає, один захворіває на енцефаліт, а 50 отримують тяжкі ускладнення, від яких страждають усе життя. Водночас випадки складних реакцій на вакцину трапляються з меншою імовірністю, ніж один раз на мільйон", - сказав заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Фото: ТСН.ua

Кір – це гостре інфекційне захворювання, спричинене РНК-вірусом. Кір надзвичайно заразний. Вірус швидко передається від хворої до здорової людини повітряно-крапельним шляхом.

Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. 

Тож у групі ризику перебувають невакциновані люди. Здебільшого хворіють діти, проте реєструється багато випадків захворювання серед дорослих. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Захворювання проявляється з такими симптомами: високою температурою, макулопапульозним висипом, нежитем, кашлем, кон’юнктивітом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір може призвести до ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту), інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Інкубаційний період хвороби складає 8-14 днів. Висип на слизових оболонках щок з'являється на другий день після гострого проявлення перших симптомів. Характерний коровий висип з'являється на 4-5 день хвороби на обличчі, шиї, а пізніше – на тулубі, руках і ногах.

Специфічного лікування від кору немає. Тож єдиний засобом профілактики і захисту від хвороби наразі лишається вакцинація.

Вакцинація дітей проводиться у два етапи згідно з календарем щеплень МОЗ. Вперше комплексне щеплення від кору, краснухи і паротиту робиться у 12 місяців від народження, вдруге – у 6 років.

Подвійна вакцинація необхідна тому, що після першого разу не у всіх щеплених з'являється імунітет.

За даними МОЗ, охопити вакцинацією вдалося лише 50% дітей від запланованих за період вересень-листопад цього року. В країні досі реєструються нові випадки кору, у тому числі серед дорослих. Тому посилена вакцинація продовжиться до кінця січня 2018 року.

Нагадаємо, що 2017 року напружена ситуація склалася також і з захворюваністю на менінгококову інфекцію, яка призводить до розвитку менінгіту.

Ольга Скичко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
27к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація