Спалах кору в Україні. Як вберегтися від небезпечного вірусу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. 

Після Нового року на Дніпропетровщині зафіксували спалах кору. Занедужали 63 людини, з яких 41 – це діти.

За даними медиків, кір був завезений із Києва до Кам’янського, далі до Кривого Рогу і вже звідти спалах розповсюдився у Дніпрі.

За кілька днів з'явилося повідомлення і про спалах кору у столиці. При чому дітей, які опинилися в дитячій інфекційній лікарні з діагнозом кір, об'єднувало ще дещо – всі вони напередодні Нового року відвідали цирк "Кобзов" на Контрактовій площі.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила киянка Тетяна Клішина, мама одного із малюків, який захворів.

"Симптоми захворювання у всіх з'явилися в 29-31 числах грудня 2017 року. І всі хворі діти до одного (які з нами в палаті) відвідували цирк "Кобзов" на Контрактовій площі у різні дні (що виключає випадкове зараження від людини, що сиділа поруч), в районі 20-25 грудня 2017 року", - повідомила Клішина.

У МОЗ підтверджують, що 2017 року ситуація з захворюваністю на кір в Україні доволі складна.

"На 1 листопада в Україні на кір захворіла 2381 людина. Це у 70 разів більше, ніж минулого року. Здебільшого хворіють діти, проте реєструється багато випадків захворювання серед дорослих", - йдеться у повідомленні міністерства.

Найвищі показники захворювання спостерігаються у західних регіонах та Одеській області, що поступово поширюються на інші регіони. За 10 місяців 2017 року в Івано-Франківській області захворіли 877 людей, у Закарпатській – 265, Львівській – 61, Тернопільській – 96, Одеській - 767. В інших регіонах реєструвались поодинокі випадки, окрім Луганської. У Києві зафіксували 53 випадки кору, для порівняння минулого року за цей період захворіли лише двоє.

В Одесі від ускладнень кору померло вже п'ять осіб, в тому числі троє дітей. Станом на початок січня діагноз кір поставлено більше 700 особам. У зв'язку з несприятливою епідеміологічною ситуацією, міська влада прийняла рішення продовжити шкільні канікули на тиждень.

ВідеоНа Дніпропетровщині люди масово почали хворіти на кір

Спочатку занедужали школярі у Кам'янському. Згодом хворобу виявили у модульному містечку для переселенців у Кривому Розі. Врешті, приєднався і Дніпро, там діти заразились у лікарні. Найменшій хворій усього три місяці, за віком їй ще не треба робити щеплення, інфікувалося немовля від старших братів та сестер. Усі хворі діти невакциновані, дорослі пацієнти не могли пригадати, чи мають щеплення.

На Дніпропетровщині люди масово почали хворіти на кір

У МОЗ заявили, що цей спалах кору був прогнозованим. Його пояснюють низьким охопленням профілактичними щепленнями дітей та циклічністю цього захворювання. 

"За останні 15 років фіксували три епідемічні підйоми кору з періодичними циклами у 5-6 років: у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів", - йдеться у повідомленні МОЗ.

А щодо вакцинації, то більшість хворих зараз (понад 86%) – це люди, які не були повністю захищені щепленням (двома дозами вакцини проти кору, краснухи і паротиту КПК).

"Кір – це небезпечне захворювання, що вражає не лише дітей, а і дорослих, не захищених вакцинацією. Менше половини українських дітей були щеплені від кору за календарем минулого року. Усі дорослі і діти в разі відсутності вакцинації є у групі ризику, і про це важливо нагадувати пацієнтам, батькам. З 1000 людей, які заразилися кором, один помирає, один захворіває на енцефаліт, а 50 отримують тяжкі ускладнення, від яких страждають усе життя. Водночас випадки складних реакцій на вакцину трапляються з меншою імовірністю, ніж один раз на мільйон", - сказав заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

кір, інфографіка, вірус
ТСН.ua

Кір – це гостре інфекційне захворювання, спричинене РНК-вірусом. Кір надзвичайно заразний. Вірус швидко передається від хворої до здорової людини повітряно-крапельним шляхом.

Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. 

Тож у групі ризику перебувають невакциновані люди. Здебільшого хворіють діти, проте реєструється багато випадків захворювання серед дорослих. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Захворювання проявляється з такими симптомами: високою температурою, макулопапульозним висипом, нежитем, кашлем, кон’юнктивітом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір може призвести до ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту), інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Інкубаційний період хвороби складає 8-14 днів. Висип на слизових оболонках щок з'являється на другий день після гострого проявлення перших симптомів. Характерний коровий висип з'являється на 4-5 день хвороби на обличчі, шиї, а пізніше – на тулубі, руках і ногах.

Специфічного лікування від кору немає. Тож єдиний засобом профілактики і захисту від хвороби наразі лишається вакцинація.

Вакцинація дітей проводиться у два етапи згідно з календарем щеплень МОЗ. Вперше комплексне щеплення від кору, краснухи і паротиту робиться у 12 місяців від народження, вдруге – у 6 років.

Подвійна вакцинація необхідна тому, що після першого разу не у всіх щеплених з'являється імунітет.

За даними МОЗ, охопити вакцинацією вдалося лише 50% дітей від запланованих за період вересень-листопад цього року. В країні досі реєструються нові випадки кору, у тому числі серед дорослих. Тому посилена вакцинація продовжиться до кінця січня 2018 року.

Нагадаємо, що 2017 року напружена ситуація склалася також і з захворюваністю на менінгококову інфекцію, яка призводить до розвитку менінгіту.

Ольга Скичко

Залиште свій коментар

Вибір редакції