Табачник: геноцид українців вигадали закордонні історики

Міністр освіти не вважає, що Голодомор був геноцидом українців, на його думку, таке визначення йому вигадали закордонні історики.

Міністр освіти й науки Дмитро Табачник назвав визначення Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу вигадками закордонних істориків.

"Вимирали українські села, російські, молдавські, грецькі й так далі. Тобто голод був, на мою думку, політичним руйнуванням селянства як соціальної верстви, як соціального класу, але він не мав етнічних характеристик", - сказав міністр.

При цьому він зазначив, що певною мірою голод у 1932-1933 і в 1946-1947 роках був штучним через неправильні управлінські рішення.

"Але вони ніколи не були геноцидами, тому що однаково вмирали селяни різних національностей", - сказав Табачник.

При цьому він припустив прийняття резолюції, у якій Голодомор 1932-1933 років було би визначено як геноцид народів України, Росії, Казахстану й Молдови, і висловив упевненість, що її підтримає Організація Об'єднаних Націй та інші міжнародні організації.

До осені Партія регіонів має намір змінити закон про Голодомор, прибравши звідти згадка про геноцид українського народу.

Раніше голова Українського інституту національної пам'яті Валерій Солдатенко зазначив, що не вважає, що Голодомор 1932-33 років в Україні був етноцидом українського народу.

Читайте також:

У Партії регіонів із закону про Голодомор хочуть забрати слово "геноцид"

Суд над Януковичем за заперечення Голодомору довів позивача до втрати свідомості

Інститут нацпам'яті: Голодомор не був геноцидом українців

Головою Інституту національної пам'яті став спеціаліст по КПРС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: