Табачник не збирається залишати посаду через Шкляра

У Табачника заявили, що відмова Шкляра від Шевченківської премії - це його рішення, а міністерство впливати на це рішення не буде.

Відмова Василя Шкляра від присудженої йому Шевченківської премії через Дмитра Табачника - це його право і не більше. Реагувати на це сам міністр не буде.

Про це заявив заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Сулима, якого цитує Ліга.

Зокрема, Сулима зазначив: "Людина прийняла рішення і це її рішення. Кожен має право на свої судження. Якщо запропонований письменник вирішив, що йому премія і визнання людей, які йому надали таку можливість називатися лауреатом, що йому щось заважає, то це його право і не більше".

Нагадаємо, раніше Шкляр попросив перенести вручення йому нагороди на період, коли при владі не буде Міністра освіти Дмитра Табачника.

Між тим, в указі про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка, розміщеному на сайті президента, не згадується про присудження премії в галузі літератури.

Нагадаємо також, що роман "Залишенець" ("Чорний Ворон") відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії – боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади в 1920-х роках. Головний герой роману – холодноярський отаман на прізвисько Чорний Ворон – воює проти більшовиків, які окупували Україну й запроваджують у ній свій лад.

Водночас, представники низки громадських організацій та політичних партій заявляли, що у творі містяться спроби розпалювання міжнаціонального розбрату, а також некоректні образи і висловлювання на адресу представників російської, китайської, єврейської і інших національностей.

Читайте також:

Янукович не дав Шевченківську премію з літератури

Шкляр відмовився від Шевченківської премії через Табачника

Шевченківську премію з літератури отримав Василь Шкляр

Письменник Шкляр: Донбас і Крим – це українська гангрена, яку варто відрізати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: